Транзит газу, система бронювання, мільйон дронів: Шмигаль розповів про плани уряду на 2024 рік

Прямої угоди між Україною та росією не буде

Україна готова продовжити транзит газу, але з Росією домовлятимуться інші
Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у понеділок, 4 березня, дав велику пресконференцію, у ході якої окреслив ключові плани роботи уряду на 2024 рік. Серед основних пріоритетів відзначається амбітна мета у виготовленні мільйона дронів, нова система бронювання працівників, використання конфіскованих російських активів, транзит російського газу, блокада польських фермерів, збільшення пропускних можливостей дунайських портів.

"Інформатор-Україна" зібрав ключові заяви прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, пояснюючи, на чому зосередить свою роботу уряд цьогоріч.

Нової транзитної угоди з рф не буде

Чинний транзитний контракт з росією не буде продовжений після його закінчення, однак Україна готова й надалі транспортувати російський газ до Євросоюзу. Це станеться лише у тому випадку, якщо буде відповідний запит від європейських країн.

"Ми не збираємося вести переговори з країною-агресором про те, щоб продовжувати, і ставити свої підписи під угодою. Але ми мали переговори на європейських майданчиках з європейськими лідерами: якщо європейські країни виступлять консорціумом або хтось із європейських партнерів виступить транзитером вже свого газу, ми готові таку послугу надавати", - повідомив Шмигаль.

Пресслужба Кабміну згодом уточнила, що Україна не планує укладати нові угоди з російським газовим монополістом. Однак вказано, що розглядається можливість використання власної газотранспортної мережі країни у співпраці з країною – членом ЄС.

"Якщо ні  ми плануємо використовувати газотранспортну систему для власних потреб. Ми розробили план "Б", щоб забезпечити невід'ємні потреби нашої держави. Газотранспортна система залишиться функціональною і може бути використана для різних цілей, включаючи транзит", – додав Шмигаль.

Україна потребує $37 мільярдів допомоги 

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив, що Україні у 2024 році необхідно щонайменше $37 мільярдів фінансової допомоги. За два роки повномасштабної війни Україна залучила понад $75 мільярдів зовнішньої допомоги. Внутрішні ресурси використовуються виключно на потреби оборони. Ключовими донорами прямої бюджетної підтримки є Євросоюз, США, МВФ, Японія, Канада та інші країни G7.

"Порядку $37 млрд ми залучили у 2022 році. Більше $42 млрд ми залучили у 2023 році. План на цей рік залучити щонайменше $37 млрд допомоги від наших партнерів", - повідомив Шмигаль.

Дефіцит українського бюджету цього року становить понад 20% від ВВП України. Київ очікує отримати $17,3 мільярда від механізмів Євросоюзу Ukraine Facilities. Вже в березні очікується перше фінансування ще до ратифікації Ukraine Facilities в обсязі 4,5 мільярда євро, щоб перекрити дефіцит бюджету.

Україна готова виробляти понад мільйон дронів

Шмигаль також оголосив готовність країни виробляти понад мільйон дронів на внутрішньому ринку. За його словами, на організацію виробництва виділено додаткові бюджетні кошти у розмірі приблизно 40 мільярдів гривень.

"У 2024 році ми вже досягли значних успіхів у зміцненні власного виробництва озброєння. Президент поставив перед нами завдання виготовити 1 млн дронів, але бізнес та ринок в Україні вже готові виробляти навіть більше як мільйон дронів. Ми маємо намір придбати все можливе від наших виробників, щоб передавати це нашим Збройним Силам", - заявив прем'єр-міністр.

 Нова система бронювання працівників

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про розробку нової системи бронювання від мобілізації, в якій основний акцент робиться на забезпеченні критичних секторів та осіб, які забезпечують життєво важливі аспекти країни. Згідно з новою ініціативою, відношення працівників до фронтовиків повинно складати не менше як вісім до одного, щоб забезпечити належний захист та підтримку для тих, хто ризикує своїм життям на фронті.

"Сплату податків ми вже рахували. А загалом співвідношення має бути таким: не менше ніж один до восьми. Тобто восьмеро працюючих людей мають забезпечувати одну людину, яка захищає та ризикує своїм життям на фронті", - сказав Шмигаль.

Дунайські порти

Шмигаль оголосив про намір розширити пропускні можливості дунайських портів у новому році. Зокрема, він визначив ціль збільшення експортної продуктивності дунайського кластеру з 33 мільйонів тонн у 2023 році до 35-40 мільйонів тонн. 

В контексті цієї ініціативи планується покращення захисту портів, включаючи встановлення зенітних установок Gepard та засобів радіоелектронної боротьби. Шмигаль відзначив значний ріст обсягу вантажоперевезень дунайських портів, що зросли на 600% порівняно з 2021 роком, розглядаючи їх як потенційну альтернативу автотранспортним перевезенням.

Україна готова продовжити транзит газу, але з Росією домовлятимуться інші - Шмигаль 1

Блокада польських фермерів

Прем'єр-міністр Шмигаль також поділився, що Україна активно співпрацює з європейськими партнерами стосовно відкриття нових автомобільних пунктів пропуску. Для цього проводяться переговори з Румунією, Угорщиною та Польщею.

У контексті блокування кордону польськими аграріями, Шмигаль назвав його "абсолютно безглуздим", зауважуючи, що більшість українського експорту відбувається морем або через дунайські порти, а лише менше 5% перевозиться автомобільним транспортом. Він також вказав на проблеми польських фермерів, пов'язані з експортом зерна та продовольства з росії та Білорусі, та закликав припинити цю практику як для Польщі, так і для всієї Європейської Спільноти.

"‎Блокування кордону польськими аграріями станом на сьогодні абсолютно безглузде, тому що у нас 90% нашого експорту йде морем, або через дунайські порти. Менше 5% рухається автомобільними шляхами"‎, – відзначив Шмигаль.

Плани уряду на 2024 рік

Шмигаль також оголосив ключові плани уряду на поточний рік. Серед них він відзначив, як пріоритет, конфіскацію російських активів. Розкрив факт виділення урядом 20 мільярдів гривень на фортифікацію та будівництво оборонних рубежів з початку 2024 року. Оголосив головну мету на цей рік – максимальний захист українських підприємств та експортних маршрутів шляхом використання засобів протиповітряної оборони (ППО) та розвідки електромагнітного спектра (РЕБ). Пообіцяв, що затримок пенсій українцям не буде.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

З’ясовувалося, що БЕБ працює на кшталт податкової міліції - проводяться облави та обшуки. Чи це просто випадковість, що в БЕБ такий контингент колишніх міліціонерів, чи це свідомий процес саботажу? Дізнайтеся більше про цю ситуацію у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube