У мережі розгорівся скандал через зошити для школярів з Монатіком та Дорофеєвою

У мережі розгорівся скандал через зошити для школярів з Монатіком та Дорофеєвою

У мережі розгорівся скандал через зошити для школярів з Монатіком та Дорофеєвою

В українському сегменті Facebook розгорівся шкільний скандал. У батьківських групах «гуляє» фотографія підручника, в якому в одному ряду з Тарасом Шевченком і Лесею Українкою дітям пропонують розповісти про сучасних виконавців Надю Дорофєєву та Монатіка.

Це обурило багатьох батьків. Інформатор розібрався в ситуації і готовий розповісти вам.

Як з'ясувалося, на фото не підручник, а робочий зошит для занять з предмету «Я досліджую світ» для другого класу.

Що не так з ціим зошитом?

В одному із завдань учням пропонують назвати українців, зображених на картинці, і розповісти про них.

На ілюстраціях - класики і легенди української літератури Тарас Шевченко і Леся Українка, а також сучасні музичні виконавці Монатік і Надя Дорофєєва.

Велика кількість користувачів ФБ висловили обурення з цього приводу. По-перше, вони вважають, що ці сучасні представники шоу-бізнесу не можуть стояти в одному ряду з Шевченком і Українкою. По-друге, обидва виконавці співають російською мовою, що саме по собі не робить їх гідним прикладом для наслідування, на думку батьків. Крім того, репутація артистів також не ідеальна - наприклад, нещодавно в мережі обговорювали участь Монатіка в російському Comedy Club.

Деякі користувачі пішли далі - і прифотошопили до зошита фотографії Арсена Авакова, Дмитра Гордона, Михайла Поплавського та Вітольда Фокіна.

Є, звичайно, і альтернативні думки. Дехто припускає, що це спроба зацікавити дітей, а сучасні виконавці більш зрозумілі для учнів, ніж класики.

Про сам зошит

На сайті МОН немає переліку обов'язкових або рекомендованих зошитів для школярів. Це означає, що ці матеріали вибирають вчителя спільно з батьками в конкретній школі.

Автор зошиту - вчитель молодших класів та методист з Кіровоградської області Юлія Шумейко. Поки нам не вдалося зв'язатися з нею та отримати коментар.

Варто зазначити, що подібні ілюстрації часто зустрічаються в навчальних матеріалах. Школярам розповідають про відомих українців, а також і їх сучасників - артистів (Руслана, Влад Яма, Ахтем Сеітаблаєв), спортсменів (Андрій Шевченко, брати Клички, Євген Коноплянка) та інших.

Нагадаємо, кращі школи України за результатами ЗНО-2020: рейтинг. Крім того, школи в Івано-Франківській і Чернівецькій областях повністю перейшли на стаціонарне навчання .

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube