У МАГАТЕ паніка через бої на Курщині: Гроссі їде до Зеленського після Курської АЕС, куди його кликав Путін

На Курській АЕС два її блоки не мають додаткових шарів захисту для стримування радіації в разі аварії

Очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі і російська АЕС у Курчатові
Рафаель Гроссі стурбований боями в Курській області і їде в Росію

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі планує відвідати Курську атомну електростанцію після бездоказових повідомлень Путіна про нібито спроби атаки ЗСУ по атомному об'єкту. Після візиту в Росію Гроссі вирушить до Києва. У столиці України у нього запланована зустріч з президентом Володимиром Зеленським.

Про це Гроссі розповів в інтерв'ю Bloomberg, висловивши серйозне занепокоєння бойовими діями поблизу російської атомної електростанції. Він наголосив на відсутності додаткових захисних споруд у двох блоках Курської АЕС, що робить станцію вразливими у разі аварії.

"Ці блоки не мають захисного купола, а лише звичайний дах, що робить активну зону реактора вразливою. Якщо врахувати, що неподалік знаходяться війська, які можуть досягти станції артилерією, це викликає велике занепокоєння у мене і в агентстві," - зазначив Гроссі.

Він планує прибути на станцію найближчими днями, а потім відвідати Київ, де має намір зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським. МАГАТЕ раніше неодноразово повідомляло про атаки безпілотників на окуповану росіянами Запорізьку атомну електростанцію. Гроссі, відповідаючи на запитання журналістів, зазначив, що його інспектори не знайшли переконливих доказів, які б вказували на те, хто саме стоїть за цими атаками. 

"Якби ми мали беззаперечні докази, що вказують на джерело цих атак, ми б повідомили про це. Незалежно від того, хто це робить, ці дії мають припинитися: атомна електростанція ніколи не повинна бути військовою ціллю," - додав Гроссі.

Втім, ще в березні експерти МАГАТЕ підтверджували, що російські обстріли ведуться з ЗАЕС, яку російські війська захопили з початку повномасштабного вторгнення і замінували її по периметру. Експерти зафіксували звуки пострілів як зі стрілецької зброї, так і артилерії. Кілька разів були чутні звуки від артилерійських пострілів, що виходили з території станції. 

Ситуація навколо Курської АЕС

22 серпня російський диктатор Володимир Путін звинуватив Україну в спробі атаки на Курську атомну електростанцію. Він стверджує, що українські війська цієї ночі намагалися завдати удару по станції, однак традиційно доказів не надав. Губернатор Курської області Олексій Смирнов зазначив, що на Курській АЕС "все стабільно". 

Нагадаємо також, що Путін назвав операцію ЗСУ в Курській області "ситуацією" та забув назви прикордонних регіонів РФ. Тим часом Міноборони РФ показало на картах, що бомбить власну ж територію.

Українські війська розпочали Курську операцію 6 серпня. ЗСУ продовжують просуватися в цьому російському регіоні. Збройні сили України станом на 20 серпня контролювали 93 населені пункти в Курській області Росії. Загальна площа контролю ЗСУ в регіоні становила 1263 квадратних кілометри.

Британська газета The Times вважає, що ЗСУ атакували Курську область, щоб підняти моральний дух усередині України. Також метою могло бути зміцнення політичних позицій Зеленського, припускає видання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube