Шольц розповів, чи знала Німеччина про операцію ЗСУ у Курській області

Канцлер Німеччини вважає, що ЗСУ не залишаться надовго на Курщині

Олаф Шольц
Бої у Курській області

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у середу, 22 серпня, заявив, що Україна під час планування операції у Курській області не консультувалася з Берліном. Вона була підготовлена таємно і без зворотного зв'язку. На думку очільника німецького уряду, це й дозволило ЗСУ отримати такі гарні результати. 

Відповідну заяву Шольц зробив під час візиту до Молдови, пише видання Reuters. За його словами, попри те, що Берлін не знав про операцію, наразі він уважно за нею слідкує. Бо хоче бути у курсі всіх подій в Україні.

"Україна підготувала свою військову операцію в Курській області дуже таємно і без зворотного зв'язку, що, безумовно, пов'язано з ситуацією. Це дуже обмежена операція з точки зору простору і, ймовірно, також з точки зору часу", – сказав Шольц.

Він наголосив на тому, що ЗСУ навряд чи будуть довго перебувати на території РФ. Після досягнення певних цілей вони залишать її. Щодо питання використанні на Курщині зброї, яку Німеччина передала Україна, то тут Шольц утримався від відповіді. Лише сказав, що його країна й надалі буде підтримувати Україну попри суперечки, які виникли останніми днями.

Думка ЄС відносно операції у Курській області

Операція ЗСУ у Курській області має на меті створити певну буферну зону, щоб зменшити обстріли прикордоння російськими загарбниками. Президент України Володимир Зеленський сказав, що також це джерело для збільшення обмінного фонду. Також серед списку задач – знищення військових об'єктів, яких у Курській області надзвичайно багато.

Союзники України реагували на рейд в Курській області вже по факту, коли він був у розпалі. В ЄС вважають, що Київ має повне право атакувати територію Росії. А ось речниця Білого дому Карін Жан-П’єр попросила Україну розповісти більше про її стратегічні цілі та задуми. Тільки після того, як дізнаються всі деталі операції у США погодились прокоментувати її.

The Washington Post висловив думку, що повернення Курської області під контроль РФ може зайняти навіть рік, якщо війська діятимуть з тією ж швидкістю, з якою РФ наступає в інших місцях. Якщо повномасштабний контрнаступ росіян затягнеться, то українські бригади зможуть закріпитися на укріплених позиціях, що дасть Україні потужний козир на майбутніх переговорах.

Financial Times вважає, що Україна пішла в наступ на Курщину, щоб зробити ці території "розмінною монетою" у майбутніх переговорах з Росією. Окрім того, Київ готується до вірогідного повернення Дональда Трампа в Білий дім та робить базу для "торгів" з ним. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube