“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Російські війська атакують Україну з території захопленої на початку вторгнення Запорізької АЕС
За даними Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), росія веде обстріли території України з Запорізької АЕС, яку російські війська захопили з початку повномасштабного вторгнення і замінували по периметру. Експерти зафіксували звуки пострілів як зі стрілецької зброї, так і артилерії. Кілька разів були чутні звуки від артилерійських пострілів, що виходили з території станції.
Про це йдеться у звіті МАГАТЕ. На території ЗАЕС, що є найбільшою атомною електростанцією в Європі, експерти агентства, що перебували на майданчику, слухали вибухи щодня протягом останнього тижня на різних відстанях від станції. За словами експертів, деякі постріли були чутні з близької відстані, що, ймовірно, свідчить про артилерійські обстріли, що виходили з території станції.
Крім того, також були чути постріли зі стрілецької зброї, зокрема, в ніч на 22 березня. Також 27 березня інспектори МАГАТЕ зафіксували сигнал повітряної тривоги на місці. Це призвело до того, що візит команди МАГАТЕ до сховища сухого відпрацьованого ядерного палива ЗАЕС було відкладено на пізніший час.
"Вже понад два роки ядерна безпека і безпека в Україні знаходяться під постійною загрозою. Ми як і раніше сповнені рішучості робити все можливе, щоб мінімізувати ризик ядерної аварії, яка може завдати шкоди людям і навколишньому середовищу, не лише в Україні", – сказав генеральний директор Рафаель Гроссі.
Експертам поки що вдавалося стабілізувати ситуацію. Але минулого тижня ситуація на ЗАЕС продемонструвала, що ядерна безпека та захист в Україні залишаються надзвичайно вразливими.
Укренерго повідомляв, що вночі 29 березня окупанти здійснили атаку по об'єктах енергетики. На думку українських представників, росія використала 99 ракет та дронів для удару по Україні.
Окрім того, моніторингові телеграм-канали повідомляли, що російська ракета, ймовірно, перетнула кордон Молдови. Офіційної інформації про це наразі немає. Також Польща підіймала в повітря свою авіацію.
Також ми писали, що атака росіян на енергосистему України зранку 22 березня стала найбільшою за весь час повномасштабного вторгнення. Через це компанія ДТЕК втратила 50% своєї генерації. Скільки часу займе відновлення, поки що достеменно невідомо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.