Роспропаганда заявила про “хімічну атаку” ЗСУ на Курщині: в РНБО відповіли

Поширення подібних меседжів є частиною стратегії Кремля з інформпропаганди щодо подій в Курській області

ЗСУ в Курській області
Росіяни поширюють фейк про нібито "хімічну атаку" ЗСУ в Курській області. Колаж: Інформатор

Російська пропаганда знову вигадала новий фейк щодо подій у Курській області. Цього разу написали, буцімто українські військові здійснили “хімічну атаку”. Нібито це зробили “через неспроможність прорвати російську оборону”.

Однак доказів своїм словам не надали. Про це повідомив Центр протидії дезінформації РНБО в Telegram.

Пропагандисти Кремля звинувачують ЗСУ у тому, що вони нібито порушили норми міжнародного права та “застосували хімічну зброю” проти російських військових. Втім, ці заяви неправдиві та не мають жодних підтверджень.

“По-перше, Україна є підписантом Конвенції про заборону хімічної зброї та суворо дотримується своїх міжнародних зобов'язань. По-друге, рашисти не наводять жодних доказів, що також є ознакою фейку”, – заявили у ЦПД.

Водночас зазначили, що насправді ж саме російські окупанти неодноразово були помічені у використанні хімічної зброї проти українських позицій. Все це є воєнним злочином та порушенням законів війни.

Крім того, у Центрі нагадали, що поширення подібних неправдивих меседжів є частиною стратегії Кремля з інформаційної пропаганди щодо подій в Курській області. Про це раніше розповідав керівник Центру, офіцер Сил оборони України Андрій Коваленко.

Курська операція: останні новини

Офіційний початок операції в Курській області був підтверджений президентом Зеленським лише 12 серпня, хоча фактично вона стартувала 6 серпня. Британська газета The Times сумнівається в тому, що цей наступ був потрібен Збройним силам України для зміцнення позицій України на майбутніх мирних переговорах. Видання вважає, що Курську область атакували, щоб підняти моральний дух усередині України. Також метою могло бути зміцнення політичних позицій Зеленського, припускає видання.

Також у разі відмови Путіна від переговорів ЗСУ будуть вимушені продовжувати наступ на Курщині, а у разі потужної контратаки російської області - відступити на свою територію. Однак це має бути дуже добре і заздалегідь підготовлений відступ.

Наразі відомо, що США та Україна обговорюють довгострокові цілі українських військових у цьому регіоні. Докладніше про "Курський прорив" ми писали раніше. Зокрема, у великих містах України у серпні констатували мобілізаційне затишшя, проте кажуть - непопулярні в суспільстві заходи незабаром повернуться. Навіщо зволікати з поповненням ЗСУ, як це пов’язано з можливими переговорами щодо припинення вогню та яку роль може зіграти Курська операція, Інформатору пояснили експерти. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube