У Львові патрульний не здав стару карту АЗС «ОККО» та незаконно заправився на 6 708 гривень - що вирішив суд

За період з 5 по 28 квітня 2020 року чоловік, зловживаючи своїм службовим становищем, за допомогою паливної смарт-картки АЗС «ОККО» заволодів майном ДПП НП України - паливом (бензином А-95) в об'ємі 250 літрів

ОККО
Патрульний за допомогою картки ОККО незаконно заправився на загальну суму 6 708 гривень

Чоловік входив до складу екіпажу патрульних, який складався з двох осіб з автомобілем «Skoda Rapid». За вказаним транспортним засобом була закріплена і смарт-картка АЗС ОККО на паливо. При її заміні він не здав стару паливну картку та продовжив нею користуватися, завдавши збитків на загальну суму 6 708 гривень. Про це йдеться у вироку Сихівського районного суду Львова, опублікованому 17 квітня 2023 року.

Чоловік, обіймаючи відповідно до наказу тимчасового виконувача обов'язків начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 1062 о/с від 2 листопада 2018 року посаду інспектора взводу 1 роти 4 батальйону 2 Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України за період з 5 по 28 квітня 2020 року, зловживаючи своїм службовим становищем, за допомогою паливної смарт-картки АЗС «ОККО» заволодів майном ДПП НП України - паливом (бензином А-95) в об'ємі 250 літрів на загальну суму 6 708 гривень, чим завдав потерпілому матеріальну шкоду на вказану суму. Таким чином, він заволодів чужим майном, яке перебувало у його віданні, шляхом зловживання службовою особою службовим становищем, повторно, тобто злочин, передбачений ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України.

"Чоловік, обіймаючи відповідно до наказу т.в.о. начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 1062 о/с від 2 листопада 2018 року посаду інспектора взводу 1 роти 4 батальйону 2 Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України та бувши службовою особою, обізнаною у поновленні з 20 березня 2020 року використання Управлінням послуг для заправки службових транспортних засобів бензином А-95 з АЗС «ОККО», 5 квітня 2020 року о 21:55 год на АЗС «ОККО», з корисливих мотивів, усупереч інтересам служби, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, спрямований на заволодіння майном потерпілого Департаменту патрульної поліції Національної поліції України - паливом (бензином А-95) та бажаючи протиправно обернути чуже майно на свою користь, шляхом використання паливної смарт-картки АЗС «ОККО», на лицьовій стороні якої зазначено її пін-код та яка належала ДПП і була призначена для заправки службового автомобіля «Skoda Rapid», зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, здійснив нею розрахунок за паливо - бензин А-95 у кількості 10 літрів, що перебувало у його віданні, чим заподіяв потерпілому матеріальну шкоду на суму 258 гривень, після чого налив паливо у каністру та залишив територію АЗС", - йдеться в одному з епізодів. 

Під час судового провадження сторона захисту пред'явлене обвинувачення, яке вважає незрозумілим і таким, що ґрунтується на припущеннях, заперечила, покликаючись на упередження й однобічність досудового розслідування, зібрання доказів неуповноваженим органом та висунула свою версію. Обвинувачений зазначив, що з 2015 по 2020 років обіймав посаду патрульного поліції у Львівській області й не був матеріально-відповідальною особою. Користувався двома номерами мобільних телефонів. Патрулювання здійснював його екіпаж, який складався з двох осіб, на закріпленому транспортному засобі «Skoda Rapid» 4844. За кожним транспортним засобом була закріплена своя смарт-картка паливно-мастильних матеріалів АЗС, пін-код (пароль) якої складався з 4 цифр, що відповідали номеру транспортного засобу. У кінці січня 2020 року була заміна таких карток з АЗС «ОККО» та АЗС «WOG». Його командир сказав, що слід замінити карточку. 20-25 січня 2020 року він взяв карточку АЗС «ОККО», заніс автогосподарство, де отримав нову картку АЗС «WOG», де була наклейка з пін-кодом, цифри якого відповідали транспортному засобу, за яким закріплювалась картка. При цьому він розписався у відомості, на його думку, за здачу і отримання карточок. Все було нормально, допоки на початку квітня 2000 року він поза службою на своєму авто «ВАЗ 2112» заїхав на заправку «Чіко», де до нього підійшов невідомий чоловік у цивільному з пропозицією купити у нього бензин на карточці, який йому дали в замін на розрахунок заборгованості по зарплаті. Ціна була 18 гривень за літр, а всього 300 літрів, ліміт 30 літрів. Карточка була ідентична тим, що видавали їм на роботі. Однак у чоловіка була одна умова - оскільки картка була прив'язана до його транспортного засобу, щоб він (обвинувачений) зливав бензин у каністри на заправці, а не в чужий транспортний засіб. Він погодився та заплатив 5 400 гривень. Невідомий на карточці написав йому код, і вони розійшлись. Перевірив картку на наявність бензину наступного дня. Зливав бензин допоки його не затримали на 260 л, ставлячи авто неподалік заправок. Він не міг подумати, що таке станеться. Відтак вважає себе невинуватим і просить виправдати, а в задоволенні цивільного позову - відмовити. Крім цього вважає, оскільки є звільнений з правоохоронних органів, тому відпала суспільна небезпечність вчиненого. Надалі проводилось службове розслідування, він був притягнутий до дисциплінарної відповідальності та звільнений зі служби, наслідки жодного з них не оскаржував і не звертався в правоохоронні органи щодо порушення кримінального провадження щодо співучасті інших осіб на службі. Не зміг пояснити, чому на усіх відео при злитті в каністри бензини та розрахунку відповідною карткою на АЗС приховував своє обличчя, натягаючи капюшон та місці події, де був виявлений, на запитання ствердив, що дану картку АЗС знайшов на вулиці.

Представниця потерпілого/цивільного позивача Департаменту патрульної поліції Національної поліції України заявлений цивільний позов підтримала з підстав і мотивів, викладених у ньому та просила задовольнити, стягнувши з обвинуваченого за 260 літрів палива - бензин А-95 6 708 гривень. За її словами, чоловік входив до складу екіпажу, який складався з двох осіб, та був закріплений в інкримінований період за транспортним засобом «Skoda Rapid» 4844. За вказаним транспортним засобом була закріплена і смарт-картка на паливо, яка не передається, а завжди залишається у ньому. Пін-код на вказаній картці в інкримінований період складався з чотирьох цифр і не відповідав номеру транспортного засобу. 25 січня 2020 року в поліції у Львівській області змінилася мережа автозаправних комплексів для заправки службових транспортних засобів бензином з АЗС «ОККО» на АЗС «WOG», у зв'язку з чим відбувалась заміна карток на заправку паливом. Обвинувачений, який обіймав посаду інспектора патрульної поліції у Львівській області, при заміні карток з «ОККО» на «WOG», 25.01.2020 року, отримавши нову карту АЗС «WOG», не здав стару карту АЗС «ОККО» зі словами, що поверне пізніше, тому картку не блокували.

Яке покарання обрав суд? 

Суд визнав чоловіка винуватим у пред'явленому обвинуваченні за ч. 2 ст. 191, ч. 3 ст. 191 КК України та призначив покарання за: ч. 2 ст. 191 КК України - обмеження волі на строк один рік з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування на строк один рік; ч. 3 ст. 191 КК України - обмеження волі на строк три роки з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування на строк три роки. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, йому визначили остаточне покарання - обмеження волі на строк три роки з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування на строк три роки. Громадянина визнали невинуватим у пред'явленому обвинуваченні за ч. 1 ст. 357 КК України та виправдали за відсутності в діянні складу кримінального правопорушення. Строк відбування покарання рахувати з часу фактичного звернення вироку до виконання. З нього в користь Департаменту патрульної поліції Національної поліції України стягнуть матеріальну шкоду в сумі 6 708 гривень. Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Галицького районного суду Львова від 12 травня 2020 року, скасували.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube