Екстрадиція із країн ЄС уже почалася з березня
Донедавна деякі країни ЄС відмовлялися видавати Україні злочинців, але тепер вони почали це робити. Екстрадиція правопорушників із таких країн уже почалася з березня. Для цього була проведена величезна робота.
Про це повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін у коментарі hromadse. Кілька європейських країн, включно з Францією, Австрією, Німеччиною та Фінляндією, нещодавно відмовилися відправляти підозрюваних назад в Україну, щоб вони постали перед судом.
Однак, за словами Костіна, у березні перші екстрадиції вже відбулися. Україна отримала перших злочинців із Німеччини. Звідти вже прийняли перші чотири людини. Також Україні видали її громадян з Італії та Норвегії, які й до великої війни не погоджувалися на екстрадицію. Тепер очікується повернення українців і з інших держав.
Генпрокурор заявив, що для цього було проведено «велику роботу». Не тільки роз'яснення з партнерами - Україні довелося перебудувати деякі установи виконання покарань для того, щоб забезпечити гарантію безпеки для тих, кого видаватимуть.
Країни ЄС не дозволяли екстрадицію обвинувачених з кількох причин:
"Щодо більшості країн, з якими ми провели цю роботу, всі ці запобіжники вже зникли. Тобто більшість судів уже не сприймають цю позицію адвокатів", - сказав генпрокурор.
Раніше Костін заявляв, що Київ врахував занепокоєння членів Європарламенту щодо "нелюдських умов утримання" ув'язнених, які очікують на суд. Саме це згадують у своїх рішеннях суди в країнах Європи, коли відмовляють в екстрадиції в Україну підозрюваних у воєнних злочинах та корупції.
Україна вимагає від 10 країн-членів ЄС дозволити екстрадицію до країни обвинувачених у масштабній корупції та військових злочинців. З початку війни українські суди видали близько 700 ордерів на екстрадицію. Відомо, що кілька країн, включаючи Францію, Австрію та Фінляндію, нещодавно відмовилися відправити підозрюваних назад в Україну, щоб вони постали перед судом.
Наприклад, французький суд відхилив запит України на екстрадицію мільярдера Костянтина Жеваго, якого звинувачують у розкраданні грошей банку «Фінанси та кредит». Суд прийшов до висновку, що «Україна не в змозі гарантувати судовий розгляд справи Жеваго, під час якого будуть забезпечені основні процесуальні гарантії та право на захист». А у лютому 2024 року австрійський суд відмовився екстрадувати в Україну ексочільника правління Національного банку Кирила Шевченка, якого підозрюють у розкраданні понад 200 мільйонів гривень «Укргазбанку».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.