У Львівській області фіксують спалах дифтерії

Читать на русском

Зараз з'ясовують, чи були інфіковані вакциновані

Читать на русском
У Львівській області фіксують спалах дифтерії

Зараз з'ясовують, чи були інфіковані вакциновані

Спалах захворювання зафіксували у дитячому будинку-інтернаті на Львівщині. У семи підопічних виявили початкові ознаки хвороби. Їх усіх доставили до обласної інфекційної лікарні.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров'я України. Хворі знаходяться під постійним наглядом лікарів. Лікарі оцінюють їхній стан як середньої тяжкості.

Зазначається, що Львівська область має достатню кількість дифтерійного анатоксину, який за потребою застосують для лікування вихованців будинку-інтернату. Спеціалісти Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб відібрали матеріал для бактеріологічного обстеження у 165 контактних осіб. Зараз з'ясовують, чи були вони вакциновані.

В інтернаті провели дезінфекцію приміщень. Триває епідеміологічне розслідування. Зразки для подальших бактеріологічних досліджень надішлють до референс-лабораторії Центру громадського здоров'я.

Що відомо про захворювання

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке проявляється у вигляді ангіни, під час якої в горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання. Вона передається повітряно-крапельним шляхом. Факторами передачі також можуть бути предмети побуту — посуд, іграшки. Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, який потрапляє до крові й вражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему, нирки. Для лікування дифтерії використовується протидифтерійна сироватка та антибактеріальна терапія. Навіть попри своєчасне лікування близько 20 % хворих помирають.

В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе від тяжких захворювань та їхніх наслідків. Вакцинацію проти дифтерії розпочинають у ранньому дитячому віці — згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, затвердженим наказом МОЗ України. Надалі ревакцинацію слід робити що десять років. В дорослому віці ревакцинація починається у 26, 36, 46, 56, 66, 76, 86… років. Держава закуповує всі вакцини, які входять до Національного календаря профілактичних щеплень, і ви можете отримати їх безкоштовно. Усе, що треба зробити, — звернутися до сімейного лікаря.

Нагадаємо, Україні загрожує твіндемія. Крім того, в Україні зафіксували третій випадок віспи мавп.

Також Інформатор писав, як безкоштовно отримати препарати при лікуванні у стаціонарі та амбулаторно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.