У Києві знімають радянську символіку з обеліска "Місто-герой Київ" на Галицькій площі - фото

Працівники Департаменту територіального контролю завершують роботи з демонтажу радянських елементів зі столичного обеліска

У Києві декомунізують обеліск
На обеліску були не тільки радянські зірки, а й надпис - російською

В столиці на Галицькій площі завершується демонтаж елементів з радянського обеліска на честь міста-героя Києва (колишня назва – Площа Перемоги). Комунальники приберуть зірки на бічних сторонах обеліска та анотаційну дошку російською мовою. Також буде замінений рік початку Другої світової війни - з "1941" на "1939".

Про це написала заступниця голови КМДА Ганна Старостенко у своєму Facebook. Вона наголосила, що на цьому роботи з декомунізації не завершаться.

"Декомунізація в дії: працівники Департаменту територіального контролю завершують роботи з демонтажу елементів з обеліска на Галицькій площі. Далі буде!" – зазначила Ганна Старостенко.

Роботи з демонтажу виконуються Департаментом територіального контролю міста Києва. Як зазначають у Департаменті, під час виконання робіт прибрали зірки на бічних сторонах обеліска та анотаційну дошку російською мовою. А також змінили напис "1941" на "1939" – рік, коли почалася Друга світова війна. Нагадаємо, обеліск "Місто-герой Київ" увійшов у попередній перелік пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою росії та СРСР.

Декомунізація обеліска в Києві. Фото: facebook.com/starostenkodesnanka
Декомунізація обеліска в Києві. Фото: facebook.com/starostenkodesnanka

Найвідоміші об'єкти в Києві, які були "декомунізовані" 

Арку дружби народів в столиці декомунізували ще в травні 2022 року. Відтепер вона називатиметься Арка Свободи українського народу. Хоча раніше під цією аркою був збудований пам’ятник, який символізував дружбу України з росією. Під час демонтажу скульптури у неї відвалилася голова фігури російського робітника.

1 серпня цього року зі щита монумента "Батьківщина-Мати" зняли радянський герб, а 6 серпня замість нього встановили український Тризуб. Саме цей символ сьогодні втілює не тільки почуття національної гідності, а й підкреслює історичний спадок та героїзм українців.

Автором тризуба став Олексій Пергаменщик. Роботи над проєктом тривали 1,5 місяця. Розроблялося до 30 різних інтерпретацій тризубу. Остаточний варіант виготовляли 5 тижнів. Тризуб вийшов радіусом 7 метрів. Монумент "Батьківщина-Мати" на засіданні вченої ради музею перейменували на монумент "Україна-мати"

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube