“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Вона розглядатиме рішення місцевої влади про демонтаж або перенесення об'єктів радянського минулого
В Україні створять експертну Раду з дерусифікації та декомунізації. Через повномасштабне вторгнення росії запит на заміну радянського спадку на український значно активізувався.
Про це на брифінгу заявив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає Інформатор.
Найбільш суперечливим у цьому контексті є монументальне мистецтво. Адже деякі пам'ятники та скульптури мають радянську чи російську складову та, водночас, є творами мистецтва. Відповідно до законодавства існують різні процедури демонтажу. Такі питання мають бути погоджені з місцевою владою та громадою.
Щоб все відбувалося у законний спосіб, Міністерство ініціювало створення ради. Це дорадчий орган, що опікуватиметься вказаними питаннями. Органи місцевого самоврядування у діалозі з суспільством мають приходити до спільного рішення і далі координувати його з радою.
Також МКІП планує регулярно висвітлювати на своїх ресурсах статус запитів щодо демонтажу/переміщення тієї категорії об’єктів, які надійшли на розгляд міністерства від органів місцевого самоврядування. Інколи, подані на розгляд, пакети документів потребують доопрацювання, тоді процес займає в цілому дещо більше часу, ніж очікується.
До експертної ради увійшли: представники Мінкультури, Олесь Доній, керівниця культурно-мистецького центру НАУКМА Владислава Осьмак, директор Національного музею історії України Федір Андрощук, директорка Центру міської історії Львова Софія Дяк, декан історичного факультету Київського національного університету імені Шевченка Іван Патриляк, історик Олександр Красовицький, видавець Євгенія Моляр, культурологиня Ганна Циба, директор Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, директор музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук та інші.
"Наприклад, місцевий орган влади хоче перенести пам'ятник Суворова з одного місця в інше. Але для цього необхідне звернення, ми не можемо командувати", - сказав Ткаченко.
Він наголосив, що це виключно рекомендації за результатами круглих столів і відповідальність місцевої влади.
"Там не буде вказано директивно знести Суворова чи Катерину Другу. Ми надаємо лише аргументи, яким чином можна підходити до цього процесу", - наголосив Ткаченко.
Нагадаємо, вилучені у рф активи підуть на компенсацію українцям за зруйноване чи пошкоджене майно. Крім того, у Празі пам'ятник Шевченку "захистили" мішками, щоб нагадати перехожим про війну рф проти України.
Також Інформатор писав, що у Фінляндії демонтують пам'ятник Леніну через напад росії на Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.