У Хмельницькій області чоловік 30 років принижував свою дружину. Суд визнав його винним у психологічному насильстві
У Хмельницькій області на протязі декількох десятків років жінка терпіла знущання з боку свого чоловіка. Він регулярно принижував її, ображав і погрожував фізичною розправою, і практично завжди це відбувалося тоді, коли він випивав. Навіть коли вона не витримала і розповіла про все співробітникам поліції, чоловік продовжив знущатися над нею.
Співробітники районного відділу поліції систематично проводили бесіди з абьюзером, але він все одно продовжував психологічно тиснути на дружину, - повідомляє Інформатор,посилаючись на дані Національної поліції.
На основі зібраних поліцейськими матеріалів суд виніс чоловікові чотири постанови, притягнув до адміністративної відповідальності за домашнє насильство і виписав штраф (останній раз - на 500 гривень), однак це його не зупинило.
У лютому співробітники черговий раз навідалися до домашнього гвалтівника. Тоді чоловік був агресивний, нецензурно висловлювався на адресу своєї дружини і погрожував їй. Поліцейським довелося його втихомирити. Тільки тоді жінка розповіла всю суть ситуації. З'ясувалося, що протягом 30 років між подружжям регулярно виникають сварки через те, що він зловживає спиртними напоями.
На цей раз на чоловіка завели кримінальну справу за ст. 126-1 (домашнє насильство). Оцінивши зібрані докази, суд визнав його винним і призначив покарання у вигляді 150 годин громадських робіт. Крім того, абьюзеру доведеться пройти корекційну програму для кривдників строком на 3 місяці. Відтепер за ним на постійній основі будуть спостерігати уповноважені органи, які в разі повтору знову притягнуть його до відповідальності.
Про те, як правильно поводитися тим, хто зіткнувся з домашнім насильством, ви можете прочитати тут.І хоча про такі речі не завжди легко говорити вголос, мовчати і терпіти як фізичне, так і моральне насильство з боку, здавалося б, коханої людини не варто. В першу чергу, телефонувати слід до поліції, за телефоном «102», проте надати допомогу можуть і кілька інстанцій.
Крім лінії «102», в Україні працює лінія безоплатної правової допомоги 0-800-213-103. Додаткові номери і служби допомоги ви можете знайти тут . Основні з них:
Нагадаємо, в Україні запустили онлайн-платформу «Мені здається»,де постраждалі від домашнього насильства можуть розповісти свої історії.
Також ми розповідали, що таке домашнє насильство,і як діяти, якщо вас торкнулася ця проблема.