Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Далі долю пам'ятника будуть вирішувати жителі Харкова
У Харкові демонтували погруддя російського поета Пушкіна, яке стояло на площі Поезії. Пам'ятник відправили на "відповідальне зберігання". Про це повідомила пресслужба Харківської міської ради.
Подальшу долю пам'ятника будуть вирішувати харків‘яни після Перемоги України. Вони вибиратимуть між двома варіантами - чи буде він зберігатися у музеї, чи йому знайдеться інше місце у культурному та історичному просторі Харкова.
"Харків є одним з найпостраждаліших міст України від рашистської зброї та агресії. У міській раді розуміють почуття тих харків‘ян, які не бажають бачити у своєму місті російські топоніми, і поділяють їхнє бажання переосмислити культурне та історичне середовище міста. Як один з варіантів такого переосмислення - погруддя Пушкіна може стати частиною експозиції, присвяченій українському національно-визвольному руху, адже більше ста років тому, ще перед революцією 1917 року, його збиралися знести активісти цього руху", - розповіли у міській раді.
В Україні створять експертну Раду з дерусифікації та декомунізації. Вона розглядатиме рішення місцевої влади про демонтаж або перенесення об'єктів радянського минулого. Через повномасштабне вторгнення росії запит на заміну радянського спадку на український значно активізувався. Найбільш суперечливим у цьому контексті є монументальне мистецтво. Деякі пам'ятники та скульптури мають радянську чи російську складову та водночас є творами мистецтва. Відповідно до законодавства існують різні процедури демонтажу. Такі питання мають бути погоджені з місцевою владою та громадою. Щоб все відбувалося у законний спосіб, Міністерство ініціювало створення ради. Детальніше про це можна прочитати тут.
Українці в опитуванні відповіли, як вони ставляться до декомунізації. Ті, хто у 2020 році не підтримував декомунізацію — зараз вагаються або ж вважають за потрібне її проводити. Проти декомунізації виступають лише 11% громадян України. У 2020 році підтримка складала 28%.
Нагадаємо, у Мукачеві демонтували пам'ятник російському поетові Пушкіну. Крім того, у Києві на Алеї Героїв Небесної знесли декорації з радянським інтер'єром.
Також Інформатор писав, що у Празі пам'ятник Шевченку "захистили" мішками, щоб нагадати перехожим про війну рф проти України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.