У Києві знесли пам’ятник російського поета Пушкіна

У столиці стало на один пам’ятник Пушкіну менше

У Києві знесли пам’ятник російського поета Пушкіна

У Києві "втомився" російський поет Олександр Пушкін. На площі Слави знесли його бронзове погруддя. Демонтаж присвятили лейтенанту Збройних сил України Денису Антіпову з позивним "Бук".

Про це пише "Рух Чесно". Відомий громадський активіст та викладач корейської мови у КНУ імені Тараса Шевченка загинув у травні в бою з російськими окупантами. 

Це погруддя було найстарішим пам’ятником Пушкіну в Києві. Його встановили у 1899 році викладачі й учні Києво-Печерської гімназії до сторіччя народження російського поета. Вони зібрали гроші та замовили пам'ятник у Петербурзі.

Фото з місця події
Фото з місця події

За словами активіста Олега Слабоспицького, в столиці досі лишається вісім об'єктів, які вшановують пам'ять про Пушкіна:

  • Пам'ятник (проспект Перемоги, 40),
  • Пам'ятник на території гімназії № 153 імені Пушкіна (вулиця Чорновола, 37-А),
  • Пам'ятник на території Музею побуту Києва першої половини XIX ст. (вулиця Кудрявська, 9),
  • Меморіальна дошка (вулиця Грушевського, 14),
  • Бюст у вестибюлі станції метро Університет,
  • Бюст на фасаді будівлі (вулиця Костянтинівська, 16),
  • Бюст у приміщенні Національної бібліотеки ім. Вернадського (проспект Голосіївський, 3),
  • Зображення на арці галереї письменників перед входом до Національної бібліотеки України для дітей (вулиця Януша Корчака, 60).

Що цьому передувало 

В Україні створять експертну Раду з дерусифікації та декомунізації. Вона розглядатиме рішення місцевої влади про демонтаж або перенесення об'єктів радянського минулого. Через повномасштабне вторгнення росії запит на заміну радянського спадку на український значно активізувався. Найбільш суперечливим у цьому контексті є монументальне мистецтво. Деякі пам'ятники та скульптури мають радянську чи російську складову та водночас є творами мистецтва. Відповідно до законодавства існують різні процедури демонтажу. Такі питання мають бути погоджені з місцевою владою та громадою. Щоб все відбувалося у законний спосіб, Міністерство ініціювало створення ради. Це дорадчий орган, що опікуватиметься вказаними питаннями. Органи місцевого самоврядування у діалозі з суспільством мають приходити до спільного рішення і далі координувати його з радою. Детальніше читайте про це тут

Як українці ставляться до декомунізації

Українці в опитуванні відповіли, як вони ставляться до декомунізації. Ті, хто у 2020 році не підтримував декомунізацію — зараз вагаються або ж вважають за потрібне її проводити. Проти декомунізації виступають лише 11% громадян України. У 2020 році підтримка складала 28%.

Нагадаємо, у Мукачеві демонтували пам'ятник російському поетові Пушкіну. Крім того, у Києві на Алеї Героїв Небесної знесли декорації з радянським інтер'єром.

Також Інформатор писав, що у Празі пам'ятник Шевченку "захистили" мішками, щоб нагадати перехожим про війну рф проти України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube