Чоловікам без військового квитка заборонено перетинати кордон: у ДПСУ розповіли, скільки відмов видали

З 00.00 17 липня прикордонники перевіряють наявність військово-облікового документа

військовий квиток, ДПСУ
Переважна більшість чоловіків, які перетинали кордон мали необхідні документи

З середи, 17 липня, на кордоні України почали перевіряти наявність військово-облікових документів у всіх чоловіків віком від 18 до 60 років при виїзді з країни. Це може бути як паперовий військовий квиток, так і електронне посвідчення військовозобов'язаного.

Нововведення розпочало діяти з опівночі. Речник Державної прикордонної служби України полковник Андрій Демченко в коментарі для "Української правди" розповів, що зараз відбувається на кордоні. 

На цей час не спостерігається значного зменшення кількості перетинів кордону чи серйозних конфліктних ситуацій. За словами Демченка, більшість чоловіків, які перетинали кордон, мали при собі необхідні документи.

Однак, додав Демченко, були й випадки відмови у перетині кордону через відсутність військово-облікового документа. Станом на 7 ранку було зафіксовано близько 40 таких випадків. Це, за словами Демченка, незначна кількість, порівняно з попередніми днями, коли загальне число відмов через невідповідність умов виїзду коливалося в межах 170-200 осіб.

Речник ДПСУ також додав, що категорії осіб, яким дозволено виїзд з України відповідно до правил перетинання кордону, залишилися без змін.

Кому можна виїздити за кордон

З 17 липня 2024 року при виїзді з України чоловікам віком від 18 до 60 років необхідно пред’являти військово-обліковий документ, який може бути у паперовій або електронній формі. Перевірки документів здійснюються на прикордонній смузі, в контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Згідно з новими вимогами, такі документи повинні пред’являти чоловіки призовного віку, які підпадають під такі категорії:

  • Заброньовані на період мобілізації та на воєнний час.
  • Визнані непридатними до військової служби за станом здоров'я відповідно до висновку військово-лікарської комісії.
  • На утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
  • Які самостійно виховують дитину.
  • Які мають дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), що проходить військову службу за одним із видів військової служби.
  • Інші категорії осіб, визначені ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Зміни не стосуються певних категорій громадян України, які згідно з Правилами перетинання державного кордону мають право виїзду без додаткових вимог. Це:

  • Особи з інвалідністю.
  • Особи, що супроводжують осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.
  • Водії, які здійснюють перевезення медичних вантажів та гуманітарної допомоги, міжнародні перевезення вантажів і пасажирів.
  • Особи, що займають визначені посади у державній службі, працівники підприємств залізничного транспорту, морської та авіаційної галузі.

Нагадаємо, з 16 липня 2024 року закінчився термін для військовозобов'язаних українців, щоб оновити свої військово-облікові дані.

З 17 липня набрати чинності нові правила й обмеження:

Повістки для оновлення даних: Якщо громадянин не оновив свої дані після закінчення 60-денного терміну, представники ТЦК можуть вручити йому повістку для цього.

Штрафи:

  • За непоновлення даних у воєнний час штрафи становлять від 17 до 25 тис. грн.
  • За відмову від повістки або неявку до ТЦК штрафи для громадян складають 17-25 тис. грн, а для посадових і юридичних осіб – 34-59 тис. грн.
  • Обмеження в керуванні авто: Тих, хто не оновив свої дані, можуть позбавити права керування транспортними засобами.

Доставлення до ТЦК: Поліція може примусово доставляти осіб, які не оновили дані, до ТЦК.

Сплата штрафів: Якщо штраф не буде сплачено вчасно, суд може накласти арешти на рахунки та майно.

Повістки поштою: Відтепер повістки до ТЦК можуть надсилатися поштою рекомендованим листом. Повістка вважається врученою, навіть якщо громадянин не отримав її або відмовився підписувати.

Оновлення даних: Сплата штрафу не звільняє від обов'язку з'явитися до ТЦК для оновлення даних. Наявність невиконаних обов'язків може призвести до нових штрафів.

Терміни накладення штрафів: Штрафи не накладаються автоматично після 16 липня. Вони можуть бути накладені протягом трьох місяців з моменту виявлення правопорушення або протягом одного року з моменту його скоєння.

Оновлення даних: Оновити дані можна через "Резерв+" або безпосередньо у ТЦК. Зробити це через ЦНАП вже неможливо.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, чому з бронюванням працівників виникли труднощі. Також Інформатор писав, що українців, які ігноруватимуть повістки, можуть оголосити у розшук після 16 липня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube