В МВС порівняли у відсотках кількість ухилянтів та добровольців у війську

Кількість тих, хто нелегально переходить кордон, - це приблизно 1%, заявили в МВС

Ухилянти
Більшість громадян знаходяться в Силах оборони, каже Клименко

В Україні кількість військовозобов'язаних-втікачів складає всього один відсоток. Кількість ухилянтів вимірюється в декілька тисяч, тоді як військових на фронті, які пішли туди добровільно, - близько мільйона. Йдеться про чоловіків мобілізаційного віку.

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" розповів міністр МВС Ігор Клименко. Він заявив, що більшість людей, 99%, добровільно пішли на фронт, розуміючи, що вони там можуть загинути або бути пораненим.

"І ми говоримо про 1% громадян, які не хочуть йти на фронт та виконувати свій конституційний та громадянський обов'язок", - каже Клименко.

Він пояснив, що кількість тих, хто нелегально переходить кордон, - це приблизно 1%. Навіть до одного відсотка. Відомо, що через найлегший маршрут втечі, до Румунії, втекли близько 12 тисяч чоловіків.

"Більшість громадян знаходяться в Силах оборони на фронті. Ті, які мобілізаційного віку. І ця цифра близько одного мільйона. І ми говоримо про 30 осіб, чи про тисячу, чи про 12 тисяч, які перейшли або намагалися перейти кордон", - заявив Клименко.

Міністр вважає, що проблема з ухилянтами була б актуальною для будь-якої країни. Адже є відсоток людей, які не хочуть воювати, які бояться.

 

Втеча ухилянтів за кордон

Військовозобов'язані, які намагаються уникнути мобілізації, часто втікають за кордон. Ухилянти йдуть у гори чи стрибають у Тису. Більшість втікачів ловлять прикордонники, але деяким українцям не вдається вижити.

Так, загалом з початку мобілізації в Україні тільки в річці Тиса загинуло понад 30 осіб. Зокрема, в травні цього року там були знайдені тіла десяти людей. Прикордонники закликають не йти на ризик для життя і не намагатись незаконно перетнути кордон.

Водночас відомо, що Україна веде з Європейським Союзом переговори щодо повернення громадян України, які зуміли нелегально перетнути кордон та потрапити у Європу. Хоча у ЄС зараз переважає позиція "не повертати", оскільки кожна країна керується власними законами - Київ все одно веде консультації. Ухилянти порушили законодавство, тому Україна хотіла б, щоб їх повернули.

Нагадаємо, туристичні стежки в Карпатах стали небезпечними, ведмеді змінили поведінку через ухилянтів. А у поліції назвали головних схемщиків, які переправляють втікачів за кордон, та вразили ростом тарифів на переправу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube