У місті Їглава вважають, що українці на таких посадах зможуть допомогти поліції зблизитися з великою українською громадою чеського міста і сприяти встановленню більшої довіри до поліціянтів
Місто Їглава в Чехії планує запровадити посади українських помічників поліції для роботи з місцевою українською громадою. Таким чином, як вважає мер міста, українці будуть сприяти профілактиці злочинності та зміцненню зв'язку між правоохоронцями та громадянами України, що проживають у регіоні. На таких посадах біженці зможуть працювати вже з весни 2025 року.
Про це повідомляє Radio Prague International. Видання цитує мера міста Петра Ришка, який сподівається, що такі помічники допоможуть поліції налагодити тісніші стосунки з українською діаспорою та підвищити рівень довіри до правоохоронців.
Якщо знайдуть відповідних кандидатів, то вони можуть почати свою роботу вже наступної весни (2025-го). Мер також додав, що головний критерій для кандидата — щоб він був найкращим для цієї ролі.
Помічники з профілактики злочинності працюватимуть у тісній співпраці з поліцією і допомагатимуть забезпечувати громадський порядок. Вони зможуть спілкуватися з людьми та звертати увагу на дотримання законів, а також сприяти вирішенню потенційних конфліктів. У 50-тисячному місті проживає близько 7 000 українців.
З 2025 року українські біженці в Чехії зможуть отримати дозвіл на довгострокове перебування, якщо відповідатимуть певним умовам, які необхідно виконати під час реєстрації для продовження тимчасового захисту. Для отримання нового статусу (довгострокове перебування) особа з тимчасовим захистом повинна продемонструвати інтерес під час онлайн-реєстрації. Якщо це не зробити, заявника внесуть до непублічного списку претендентів на новий статус.
Щоб отримати дозвіл на довгострокове перебування, біженці повинні виконати ряд вимог. Якщо на момент реєстрації біженці цього не зроблять, але виконуватимуть їх протягом року, то вони зможуть виявити інтерес під час наступної реєстрації для продовження тимчасового захисту.
Окрім цього, біженці зобов'язані повідомляти Міністерству праці Чехії про кожного члена родини, який прибув пізніше та отримав тимчасовий захист. Якщо такі родичі проживають разом і мають спільні витрати, їхні доходи та майно будуть враховуватися в загальній заявці на отримання допомоги.
Міжнародна організація з міграції (IOM) вказувала, що приховування інформації про новоприбулих родичів може призвести до повернення виплачених сум допомоги. Це правило стосується всіх членів родини, включаючи новонароджених дітей, а також змін у родинному складі, наприклад, у разі розлучення чи виїзду когось із родичів.
Раніше повідомлялося, що Україна та Чехія у липні 2024-го підписали угоду про співпрацю у боротьбі зі злочинністю та забезпеченні громадського порядку і безпеки. Договір передбачає співпрацю на десять років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.