Українські біженці в Чехії можуть користуватися простроченим посвідченням водія: за якої умови

Єдина умова - щоб термін чинності документа закінчився пізніше, ніж 31 грудня 2021 року

авто, права
Біженці можуть користуватися своїми простроченими документами в межах Євросоюзу

Українські біженці у Чехії зможуть керувати авто і з простроченими водійськими посвідченнями. Проте це стосується тільки документів, строк дії яких закінчився після 31 грудня 2021 року. Українські біженці, які мають автомобілі на українських номерних знаках, мають також обов’язок реєструвати їх у спеціальному реєстрі.

Про це повідомляє "Радіо Прага". Як заявили в чеському Міністерстві транспорту, українських біженців із цього огляду захищає розпорядження Європейського парламенту і Ради ЄС від 18 липня 2022 року.

"Це розпорядження чинне й далі, і відповідно до нього українські водійські посвідчення біженців вважаються й далі чинними, якщо їхня чинність збігла після 31 грудня 2021 року", - сказав речник міністерства Франтішек Ємелка.

Він уточнив, що особи з тимчасовим захистом можуть і далі користуватися своїми простроченими документами в межах Євросоюзу. З цим згодна й чеська поліція. В іншому ж громадян України стосуються ті самі правила, що й чехів: вони можуть отримувати штрафи за порушення, в них можуть відбирати посвідчення водія, їм можуть заборонити керування автомобілем.

Українські біженці, які мають машини на українських номерних знаках, мають також обов’язок реєструвати їх у спеціальному реєстрі. Але, на відміну від чеських водіїв, вони не зобов’язані відбувати регулярний технічний огляд автомобіля (але зобов’язані самостійно утримувати його в належному технічному стані).

Уточнюється, що посвідчення водія можуть видавати чи обмінювати українцям за кордоном паспортні сервіси державного підприємства «Документ». Але паспортний сервіс у Празі нині взагалі не надає такої послуги.

Українські посвідчення водія в Чехії

Нагадаємо, Уряд України нещодавно заборонив обмінювати чи видавати посвідчення водія чоловікам віком від 18 до 60 років без оновлення військово-облікових документів. Щоб отримати водійське посвідчення або продовжити його дію, вони зобов'язані оновити свої дані у військово-обліковому представництві. Якщо військовозобов'язаний громадянин України не оновив свої дані, він не зможе отримати права, та зареєструвати автівку.

Так для цієї категорії громадян призовного й мобілізаційного віку додалося ще одне обмеження - раніше таку ж вимогу висунули й для обміну чи видачі українських паспортів, "внутрішніх" (паспортних карток) і закордонних. Проте для українських біженців у Чехії це не змінить ситуації. За останніми даними МВД Чехії, у країні налічується 103 тисячі чоловіків-біженців віком від 18 до 65 років.

Громадяни України можуть обміняти своє чинне (тільки чинне) українське посвідчення водія на чеське. Для цього вони можуть звернутися до адміністрації (úřad) чеської територіальної громади з розширеними повноваженнями (obec s rozšířenou působností). Але для цього треба спершу виконати умову перебування на території Чехії понад 185 днів у календарному році з причини особистих чи професійних зв’язків із Чехією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube