"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
У Червоному Хресті попереджають, що українські біженці у Британії ризикують залишитися без житла чи потрапити в експлуатацію
Британський Червоний Хрест повідомляє, що тисячі українських біженців у Великобританії ризикують залишитися без даху над головою та бути експлуатованими. Зокрема бездомними можуть стати понад 9 000 з приблизно 200 000 сімей, розміщених у Британії. Серед причин - розрив стосунків з приймаючими сім'ями та утруднений доступ до ринку житла.
Про це повідомляє The Guardian з посиланням на звіт Червоного Хреста у Британії. Організація зазначає, що в цілому урядові програми Британії допомагають сім’ям, які шукають притулку. Проте деякі українці зіткнулися з недоліками в процедурах захисту, а також відсутністю достатньої підготовки та постійної підтримки для приймаючих сторін.
Також повідомляється, що українці в чотири рази частіше, ніж населення в цілому, стикаються з проблемою бездомності. У період з лютого до середини червня 2024 року щотижня в середньому прибувало 379 нових мігрантів з України. У звіті наведені приклади, коли деякі українські біженці несподівано ставали безхатченками та спали у непридатних умовах, до прикладу, на пляжі. Або коли біженцям доводилось спати всією сім’єю на одному ліжку.
Також Червоний Хрест зазначив, що непоодинокими є випадки, коли біженці за два роки понад шість разів міняли місце проживання, або жінки, які шукали житло, ризикували потрапити у сексуальну експлуатацію. У Червоному Хресті закликають покращити підтримку, доступну для українців у Великій Британії, та вивчити досвід України, щоб у майбутньому створити більш ефективні та безпечні маршрути.
За даними агентства ООН у справах біженців, станом на середину липня 2024 року у всьому світі зареєстровано 6,58 млн 500 біженців з України, з них у країнах Європи перебуває понад 6 млн. Водночас за даними Нацбанку України на 13 червня 2024 року країну залишили 6,6 млн переселенців. Кількість тих, хто виїхав, зросла в тому числі через масові відключення електроенергії, додали в НБУ.
Також ми писали, що Європейська комісія планує продовжити тимчасовий захист для українських громадян, які виїхали в країни ЄС через війну. Зараз такий захист в ЄС діє до 5 березня 2025 року, і планується його продовжити до 4 березня 2026 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.