У Чехії пояснили, як українцям отримати захист, якщо його вже надали в іншій країні ЄС

Чеський омбудсмен отримав сплеск звернень від українців щодо питань, пов'язаних із тимчасовим захистом

Захист у Чехії
Як українці можуть отримати захист у Чехії після іншої країни ЄС. Колаж: Інформатор

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Чехія прийняла велику кількість українців біженців, ставши третьою країною ЄС, яка найбільше приймала наших громадян. Втім, Чехія не надає притулку біженцям, які вже отримали тимчасовий захист в інших європейських країнах. Однак зробити це все одно можна, хоча й нелегко.

Про це йдеться у матеріалі видання proukrainu.blesk.cz. Відомо, що чеський омбудсмен отримав сплеск звернень від українців щодо питань, пов'язаних із тимчасовим захистом.

Зазначається, що скарги включають випадки, коли людям відмовляли у наданні статусу або вони натрапляють на труднощі при подачі заяви. Особливо йдеться про випадки, коли українці, які раніше проживали в іншій країні ЄС, тепер отримали роботу в Чехії та прагнуть переїхати.

“Ми часто з такими питаннями стикаємося. Чеська влада, якщо хтось вже має тимчасовий захист в іншій державі ЄС і приїжджає до нас, оцінює ці заяви як неприйнятні. Це означає, що вони навіть не розглядають заяву, не оцінюють її, ставлять на ній штамп неприйнятності”, – зауважила юристка офісу Омбудсмена в Чехії Вероніка Віхова.

У такій ситуації біженці не можуть отримати ані захист, ані візу толерантності, ані будь-яку іншу форму дозволу на проживання. Тоді потрібно повернутися до країни, де був отриманий захист до цього.

Як отримати захист у Чехії

Інформація про реєстрацію тимчасового захисту вводиться на відповідних платформах. Система може автоматично анулювати статус у початковій країні ЄС, якщо він був наданий в іншій країні. Це гарантує, що особа може отримати його лише в одній державі одночасно. Але у Чехії, Греції та Польщі країну захисту змінити не можна.

“Але це працює в інших країнах ЄС. Якщо маєте тимчасовий захист у Чехії, але потім переїдете в Німеччину, Францію або Іспанію, то отримаєте захист там, а у Чехії він буде анульований. Але повернутись назад до Чехії уже не вийде”, – розповіла юристка.

За її словами, громадянам варто подавати позови до суду в таких випадках. Вона зазначила, що судові рішення, як правило, приймаються на користь іноземців.

Біженці у Чехії

За останніми підрахунками, близько дев'яти мільйонів українців проживають за кордоном, з яких понад чотири мільйони перебувають в країнах Європейського Союзу, включаючи Чехію. Їм збільшать гуманітарну допомогу.

Це пов'язано з тим, що у вересні закінчується безплатне тимчасове проживання багатьох з них, зокрема в навчальних закладах та гуртожитках. Заразі наявних виплат на житло для них виявляється недостатньо. Ініціативи набудуть чинності уже в серпні.

Раніше стало відомо, що в Чехії запровадили програму добровільного повернення українців додому. Наразі програма працює в пілотному режимі: до України повернули вже 400 біженців. У рамках програми чеський уряд оплачує людям квитки на автобус в один кінець. Держава також оплатить транспортування у машині швидкої допомоги для хворих людей.   

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Поповнення обмінного фонду: бійці ЗСУ взяли у полон нову групу окупантів на Курщині (фото)

Справу митрополита УПЦ МП Павла Мерседеса відкладено: священнослужителю стало зле у залі суду

Ситуація дуже складна, але це не катастрофа: Жданов розповів про лінії оборони ЗСУ на Донбасі і просування ворога

Паніка на Брянщині: росіяни повідомляють про вторгнення української ДРГ та перестрілку

Вражаюче відео ударів HIMARS: у ССО показали, куди на Курщині зникають понтони росіян

На фронті гаряче: Зеленський зізнався, що за день було кілька доповідей Сирського

Моді не стане посланцем Путіна: чому Bloomberg помиляється щодо цілей візиту індійського прем'єра до Києва

Ось де в нагоді РПЦ: попи влаштували молебень на тлі російської нафтобази, яка палає четверту добу (фото)

Україна вразила російський С-300 біля Новошахтинська ракетою Нептун — Defence Express

Операція в Курській області: військовий експерт Жданов відповів, чи вдалося ЗСУ загнати Путіна в глухий кут

Зеленський обговорив з патріархом Варфоломієм заборону московської церкви в Україні

У Швеції створили модель штучного інтелекту для ранньої діагностики аутизму у дітей

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube