"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
З вересня гуманітарне житло для українських переселенців надаватимуть лише на 90 днів
Чехія запроваджує нові обмеження для громадян України, які тікали від війни. З 1 вересня 2024 року змінюються умови надання державного гуманітарного житла українським біженцям. Його надаватимуть лише на 90 днів.
Через це, як зазначається, українцям потрібно шукати для себе інше житло. Про це повідомляє видання proukrainu.blesk.cz.
“Якщо станом на 1 вересня 2024 року ви перевищите термін 90 днів з дати надання першого тимчасового захисту, вам потрібно буде до цього дня виселитися з державного гуманітарного житла”, – зауважили в МВС Чехії.
Зазначається, що такі зміни стосуватимуться і вразливих категорій біженців. Тож людей закликали не відкладати на останній момент пошук житла та зайнятися цим питанням вже зараз.
“До кінця серпня вам необхідно буде знайти собі власне житло або домовитись про оплату оренди помешкання, в якому ви проживаєте зараз”, – додали у повідомленні.
В МВС країни зауважили, що система екстреного проживання та притулку була задумана як тимчасове рішення. Водночас вразливі особи з особливими потребами, які не зможуть самостійно забезпечити житло, можуть скористатися компенсаційними та підтримувальними засобами соціальної підтримки.
Українським біженцям радять орендувати житло або домовитися з гуртожитком про подальшу оплату проживання. Крім того, можна звертатися у центри допомоги біженцям, де надають консультації з пошуку житла. У Мінпраці Чехії проживання людей із тимчасовим захистом підтримують через:
У Чехії запровадили програму добровільного повернення українців додому. Поки що вона працює в пілотному форматі. До України хочуть повернути 400 біженців.
У квітні стало відомо, що понад 40% громадян Чехії цікавляться розвитком ситуації навколо біженців з України. Порівняно з даними весни 2023 року інтерес чеської громадськості залишається на тому ж рівні. Проте категорія взагалі незацікавлених дещо зросла - з 14% до 17% респондентів.
Нагадаємо, що згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), більшість українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії (66%) задоволені своїми нинішніми умовами проживання. З них повністю задоволені 28%, а 38% – скоріше задоволені. Незадоволеними залишаються 26% респондентів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.