Білий дім не згоден з тим, що заходи підтримки Ізраїлю необхідно приймати окремо від допомоги Україні
Адміністрація президента США Джо Байдена накладе вето на законопроєкт щодо допомоги Ізраїлю у разі, якщо Конгрес ухвалить цю ініціативу. Білий дім закликав американських законодавців відхилити цей документ. Натомість там пропонують швидко ухвалити закон, в якому поєднана підтримка як України, так і Ізраїлю.
Також у документі, який просуває Білий дім, є норми щодо посилення захисту американського кордону. Цих заходів вимагали республіканці. Про це пише агентство Reuters.
"Адміністрація наполегливо закликає обидві палати Конгресу відхилити цю політичну хитрість і натомість швидко відправити двопартійний Закон про додаткові асигнування на надзвичайні ситуації на національну безпеку на стіл президента", - йдеться в заяві Управління та бюджету Білого дому.
Агентство зазначає, що посадовці з адміністрації президента США протягом кількох місяців працювали з демократами та республіканцями в Сенаті над законодавством, яке поєднує в собі перегляд імміграційної політики США та нове фінансування охорони кордону з мільярдами доларів екстреної допомоги Україні, Ізраїлю та партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні. Витрати на суму 118 мільярдів доларів також передбачають надання гуманітарної допомоги цивільним особам, які постраждали від глобальних конфліктів.
"Адміністрація рішуче виступає проти цієї витівки (можливого прийняття законопроєкту про допомогу Ізраїлю окремо від інших ініціатив - ред), яка не робить нічого для безпеки кордону, не робить нічого, щоб допомогти народу України захистити себе від агресії путіна, не підтримує безпеку американських синагог, мечетей і вразливих релігійних місць, а також відмовляє в гуманітарній допомозі палестинським мирним жителям, більшість з яких - жінки та діти", - йдеться в заяві.
Спікер Палати представників Республіканської партії Майк Джонсон оголосив у суботу, що Палата представників відхилить двопартійний законопроект Сенату, а натомість цього тижня проголосує за міру, яка передбачає надання допомоги лише Ізраїлю.
"Погроза президента накласти вето є актом зради. Погрожуючи накласти вето на допомогу Ізраїлю та нашим військовим силам, президент Байден залишає нашого союзника (наодинці) в момент найбільшої необхідності", - сказав Джонон у понеділок.
Напередодні Сенат США оприлюднив пакет на 118,28 млрд доларів. 60,06 млрд з них призначені для допомоги України. В цьому документі поєднані заходи щодо охорони кордону Сполучених Штатів та підтримки України, Ізраїлю та інших союзників.
У разі схвалення цього законопроєкту Конгресом, Україна не зможе використовувати американські гроші на виплату пенсій. Водночас на пряму бюджетну підтримку в документі закладено лише $7,85 млрд. Президент США Джо Байден закликав Конгрес якнайшвидше ухвалити ініціативу. Голосування за цей законопроєкт заплановано на 7 лютого.