Голосування за законопроєкт щодо додаткового фінансування відбудеться найближчим часом
Сенат США представив новий законопроєкт, який передбачає виділення коштів на допомогу Україні та Ізраїлю, а також на зміцнення кордону країни. Загальна сума становить 118 млрд доларів. Джо Байден обіцяє підписати документ у найкоротші строки.
Про це повідомляють на сайті Сенату США та у пресслужбу Білого дому. Відомо, що для України у документі передбачено 60 млрд доларів, для Ізраїлю – 14 млрд доларів, а на захист кордонів США – 20,23 млрд. Голосування за цей законопроєкт заплановано на 7 лютого.
"Двопартійна угода про національну безпеку дозволить Сполученим Штатам продовжувати нашу життєво важливу роботу разом із партнерами по всьому світу, відстоюючи свободу України та підтримуючи її здатність захистити себе від агресії росії. Як я вже говорив раніше, якщо ми не зупинимо прагнення путіна до влади та контролю над Україною, він не обмежиться лише Україною, і витрати для Америки зростуть" – заявив Байден.
Відомо, що близько 20 млрд доларів з пакета допомоги направлять на поповнення запасів озброєння і техніки США, яку було надано Україні. Ще 14 млрд підуть на закупівлю зброї та боєприпасів для ЗСУ в американських компаній. На навчання українських воїнів спрямують 14,8 млрд доларів, а майже 7 млрд піде на бюджетну підтримку України.
У документі зазначено, що ще 1,58 млрд доларів спрямують на підтримку розвитку української економіки. Також передбачено надання гуманітарної допомоги нашій країні та мешканцям Сектору Гази на суму 10 млрд доларів.
Президент США Джо Байден у минулому році ініціював виділення на підтримку Україні та Ізраїлю 106 млрд доларів. Але Конгрес заблокував цю ініціативу. Він вимагав проведення міграційної реформи у країні. Американський лідер погодився ухвалити зміни до міграційного законодавства, але тільки за умови схвалення додаткового фінансування.
Натомість спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що цього тижня має намір винести на голосування законопроєкт про допомогу Ізраїлю, але без України. Начебто на розгляд такого документа не має часу.
Нагадаємо, що раніше у США заявили, що не збираються підтримувати військове фінансування України у 2024 році на тому рівні, що у 2022 та 2023 роках. Обсяги допомоги зменшаться, але країна продовжить надавати все необхідне, щоб дати відсіч ворогу. У США зазначили, що ставку треба робити на виробництво зброї всередині країни, а не на поставки Заходом.
Варто зазначити, що з 12 січня Сполучені Штати Америки офіційно призупинили допомогу Україні. Грошей для Києва Вашингтон не має. І так триватиме до тих пір, поки Конгрес не схвалить нове фінансування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.