Російські війська 2 і 3 листопада продовжували атаки в Часовому Яру, але не просунулися, проте мають успіхи біля Сватового, Кремінної, Сіверська та Вугледару
Українська оборона зазнає сильного тиску Росії на кількох ділянках фронту. Війська РФ з початку листопада просунулися в Курській, Донецькій та Луганській областях. Про це американський Інститут дослідження війни (ISW) розповів в аналітичному зведенні за 3 листопада.
Якщо говорити про великі населені пункти, російська армія за 2-3 листопада просунулась в районі Сватового, Кремінної Луганської области, Сіверська та Вугледару Донецької области. Також російські війська 2 і 3 листопада продовжували атаки в Часовому Яру, але не просунулися.
Як повідомляють аналітики Інституту, росіяни нещодавно просунулися на головному українському виступі в Курській області РФ на тлі боїв 3 листопада.
Військкори РФ стверджували, що російські війська просунулися в полях на північ і північний захід від Погребки (на північний захід від Суджі) і біля Нової Сорочини (безпосередньо на південь від Погребки), а також захопили вітрозахисну смугу на схід від Малої Локні (на південь від Нової Сорочини). Проте, ISW не бачив візуального підтвердження цих заяв. Крім того, ні російські, ні українські джерела не повідомляли про наземні бої у Глушківському районі.
ISW згадує, що російський військовий стверджував також, що війська РФ також нібито атакували на південний схід від Коренево біля Любимівки. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відобразили українські контратаки біля Малої Локні, Новоіванівки (південний схід від Коренево) та Плехово (на південь від Суджі) 2 і 3 листопада.
Російські війська продовжували обмежені наступальні операції на північний схід від Харкова в районі Вовчанська 2 та 3 листопада, але не просунулися. Представник української бригади, що діє на харківському напрямку, заявив, що російські війська використовують погіршення погоди для просування, проведення невеликих піхотних атак та зміцнення позицій на північ від Харківської області до початку холодного сезону, особливо на північ від Харкова в районі Липці, де земля почала замерзати.
Він повідомив, що російські війська використовували цивільні транспортні засоби замість бронетехніки в недавніх атаках і що українські війська готують протитанкові зміцнення на випадок, якщо Росія накопичуватиме сили та засоби для майбутніх наступальних операцій на півночі Харківської області.
Російські війська нещодавно просунулися на захід від Сватового і на північний захід від Кремінної на тлі наступальних операцій, що продовжуються, вздовж лінії Куп'янськ-Сватово-Кременна. Зокрема геолокаційні кадри від 3 листопада вказують на те, що російські війська нещодавно просунулися на східних околицях Андріївки (на захід від Сватового) та у північній частині Тернів (на північний захід від Кремінної).
Геолокаційні кадри від 2 листопада показують, як ЗСУ відбивають механізовану атаку РФ чисельністю в батальйон, в якій брали участь 120 росіян, 7 танків, 13 БМП і 2 плаваючі бронетранспортери МТ-ЛБ на північний схід від Веселого і на південь від Івано-Дар'євки (обидва на південний схід від Сіверська). Згідно з цими кадрами, ворог у цій місцевості має незначне просування.
Повідомляється, що російські війська 2 і 3 листопада продовжували атаки в Часовому Яру та в районі Предтечного, але не просунулися.
Російські джерела, включаючи Міноборони РФ заявили, що росіяни 1 листопада захопили Леонідівку (на південний захід від Торецька), але ISW не може незалежно перевірити ці заяви. 2 і 3 числа ворог також продовжував атакувати на схід і на південний захід від Торецька в районі Щербинівки.
Джерела РФ стверджували, що росіяни 2 і 3 листопада просунулися на південь та південний схід від Покровська, але ISW не спостерігав візуального підтвердження цих заяв.
Російські воєнкори стверджували, що війська РФ просунулися до східної Новоолексіївки (на південь від Покровська та на захід від Селидового) та на південний схід від Лисівки (теж на південний схід Покровська). У російському Міноборони 3 листопада заявили, що російські війська захопили Вишневе (на захід від Селидового), хоча ISW не спостерігав російських військ, що діють у північно-західній частині населеного пункту на момент цієї публікації.
Аналітики пишуть, що противник продовжував наступ:
2 і 3 листопада війська РФ продовжували наступальні операції:
Геолокаційні кадри, опубліковані 2 листопада, показали, що підрозділи 33-го мотострілецького полку РФ просунулися у східній частині Антонівки (північний схід від Вугледару), а підрозділи 36-ї окремої мотострілецької бригади захопили Максимівку (північний захід від Вугледару).
Згідно з геолокаційними кадрами від 3 листопада, росіяни також захопили Катеринівку (північний схід від Вугледару) і просунулися до мосту на схід від Єлизаветівки (північний захід від Катеринівки).
Російські воєнкори також стверджували, що війська РФ просунулися в полях між Максимівкою та Ясною Поляною (на південний захід від Максимівки), але ISW не спостерігав візуального підтвердження цих заяв.
2 і 3 числа противник продовжував наступ:
Українські та російські джерела не повідомляли про бойові дії в районі кордону Донецької та Запорізької областей 3 листопада.
Російські воєнкори заявили 3 листопада, що війська РФ просунулися на північний схід і на 1,5 км завширшки на північний захід від Роботиного, на північний захід від Вербового (на південний схід від Роботиного) і на 1,2 км у глибину вздовж п'ятикілометрового фронту на південний захід від Новопокровки (на північний схід від Роботиного). Проте, ISW не виявила візуального підтвердження цих російських заяв.
Російські війська 3 листопада провели локальні наземні атаки на лівобережжі Херсонської області. Згідно з Генштабом ЗСУ, 2 та 3 числа росіяни провели наступальні операції на східному березі Херсонської області та у дельті річки Дніпро в районі Козачих Таборів, Дніпрян та острова Козацький.
Нагадаємо, 3 листопада російські окупанти були найбільш активні на Курахівському, Покровському та Куп'янському напрямках. Росіяни 110 разів атакували позиції Сил оборони України, з них 54 боєзіткнення було на Курахівському напрямку.
На думку головкома ЗСУ Олександра Сирського, зараз ЗСУ намагаються стримувати один з найпотужніших наступів Росії від початку вторгнення. Наразі більшість військових експертів вже не приховують, що фронт тріщить і провалюється. І найбільш загрозливою зараз виглядає ситуація саме на Покровсько-Курахівському напрямку.
Росіяни, зокрема, просуваються на підступах до Курахового, адже саме через такі стратегічні висоти росіяни забезпечують собі поступовий контроль над цією частиною Донбасу. Окупанти завершили створення напівкотла навколо Курахового. Про це 2 листопада повідомляли Bild та DeepState.
Після захоплення Селидового ворог зосередив свої сили на наступі на Курахове. Він вже майже зрівняв лінію фронту, закривши "мішок", що утворився. Аналітики та військові експерти б'ють на сполох, адже ситуація поблизу міста критична. Вони зазначають, що російська армія активно штурмує східну частину Курахового через Максимільянівку, забігаючи на східні околиці міста. Також не припиняються спроби прорватися в районі Острівського та взяти під контроль північну частину міста.
Відомо, що ворог спрямував на цей напрямок великі сили та вдається до "м'ясних штурмів". Після прориву оборони в районі Золотої Ниви та Вугледару, противник активно продовжує свій рух через Шахтарське, Новоукраїнку і Богоявленку. За прогнозом Newsweek, Україна може втратити Курахове вже до кінця року. Видання зафіксувало, що окупанти наступають на цій ділянці фронту шириною до 65 км.
Деякі експерти вважають, що ЗСУ можуть бути змушені залишити Курахове без бою через загрозу оточення. Військовий експерт Костянтин Машовець заявляв, що битва за Курахове може і не відбутися, після чого ЗСУ, ймовірно, будуть змушені відступити до північного берега Курахівського водосховища.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.