У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Раніше, представники УПЦ МП жалілися, що на переїзд не мають часу
Представники Української православної церкви московського патріархату продовжують виїжджати з Києво-Печерської лаври. Будівлю колишні представники святині мають покинути до 29 березня. Раніше вони заявляли, що на переїзд їм забракне часу. Однак тепер, активізувалися й з собою вивозять техніку та меблі.
Про це розповів міністр культури Олександр Ткаченко під час телемарафону 23 березня.
«Були листи від Московського патріархату до Києво-Печерської лаври стосовно того, що вони не встигають, але насправді процес виїзду відбувається. Це може засвідчити будь-який перехожий у Лаврі», — заявив Ткаченко.
За його словами, за процесом переїзду стежать державні органи контролюють. Зокрема, МВС та СБУ здійснюють перевірки на виїзді з Лаври. Та попри це, як зазначає Ткаченко, попи все ж вивозять з собою щонайменше бойлери, стільці та столи.
Водночас на території Нижньої Лаври працює міжвідомча комісія, яка має оцінити стан збереження майна, яке було в користуванні УПЦ МП, пояснив міністр культури.
«Коли комісія завершить роботу, можна буде чітко сказати, що було не так», — додав Ткаченко.
Також Ткаченко сказав, що заяви представників УПЦ про відсутність нового місця для складування накопиченого за 35 років майна не відповідають дійсності, оскільки бойлери ж перевозять кудись.
10 березня національний заповідник «Києво-Печерська лавра» попередив УПЦ МП, що з 29 березня договір про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, яке є державною власністю, який підписали ще у 2013 році — не продовжуватимуть. А все тому, що Міжвідомча робоча група зафіксувала порушення умов користування державним майном з боку монастиря. При цьому УПЦ МП заявили, що «юридичних підстав для розірвання договору не має».
«Що стосується роботи згаданої в листі групи, то про зміст її висновків ніде не повідомлялося, а складалися вони, вочевидь, упереджено та з грубим порушенням юридичних норм», — додали в УПЦ МП.
Нагадаємо, у понеділок, 20 березня, до Офісу президента прибули найвищі ієрархи УПЦ МП. Вони хочуть зустрітися з Володимиром Зеленським щодо питання їхнього "виїзду" з Лаври, яку вони мають покинути до 29 березня.
Раніше ми писали про те, чи варто очікувати бійок між правоохоронцями та прихильниками УПЦ через Києво-Печерську лавру та до чого це призведе.