"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Монахи заявили, що існують закони й зараз "не 17 рік", тому не погодились покидати Києво-Печерську лавру.
Після анонсованої Мінкультом перевірки майна Києво-Печерської лаври, митрополит Павло, намісник лаври, заявив, що ченці УПЦ (МП) не планують виселятися зі святині, хоча від них це вимагають зробити до 29 березня. У відеозверненні від 13 березня він заговорив про погрози та розправу над російськими монахами.
Намісник лаври зазначив, що зараз існують закони, які захищають права людини, і що сучасний світ не допустить розправи над ними.
"Ми не маємо наміру виселятися і не будемо, тому що зараз є закони, які на боці людини. Нам погрожували, що з нами розправляться, - це не 17-й рік. Сьогодні є світова спільнота, є якась культура", - говорить він у своєму відеозверненні.
Митрополит Павло також відзначив, що УПЦ (МП) не проти законних інспекцій. Водночас він наголосив, що ченці "не колаборанти", а громадяни своєї держави, які живуть у лаврі з 1988 року і для багатьох з них це одне з небагатьох місць, де вони можуть проживати.
"Ми не колаборанти, ми громадяни своєї країни. Ми люди, які тут живуть із 1988 року, у багатьох немає іншого місця, окрім цього", – додав він.
Як відомо, з 29 березня 2023 року Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" планує розірвати договір оренди зі Свято-Успенським монастирем УПЦ (МП). Ченці Лаври мають покинути територію заповідника до цієї дати.
Мінкульт провів перевірку Києво-Печерської лаври та виявив, що на її території було збудовано декілька споруд без відповідних на це дозволів. З огляду на порушення міністр Олександр Ткаченко анонсував нову перевірку, у ході якої планують провести ревізію всього майна лаври, включно з мощами святих та музейними експонатами. Ткаченко наголосив, що, якщо під час ревізії виявлять відсутність цінного майна - монахи нестимуть кримінальну відповідальність.
Свято-Успенська Києво-Печерська лавра була зареєстрована як монастир у складі ПЦУ у Єдиному державному реєстрі 2 грудня 2022 року. У травні 2022 року на засіданні Священного Синоду було прийнято рішення про створення чоловічого монастиря Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у складі ПЦУ.
Тоді митрополит Епіфаній отримав доручення звернутися до Кабінету Міністрів з проханням надати один із храмів у верхній частині Києво-Печерської лаври для богослужінь, а також деякі приміщення для монастирської діяльності.
На свято Різдва Христового за юліанським календарем, 7 січня, предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній провів богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що попів остаточно виселяють з Києво-Печерської лаври.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.