Попів з УПЦ МП остаточно виселяють з Києво-Печерської Лаври

Читать на русском

Договір оренди приміщень та територій добігає кінця 29 березня

Читать на русском
Попів з УПЦ МП остаточно виселяють з Києво-Печерської Лаври
Фото: Києво-Печерська лавра

Договір оренди приміщень та територій добігає кінця 29 березня

Заповідник "Києво-Печерська лавра" розриває договорів оренди територій та будівель зі Свято-Успенським монастирем УПЦ МП вже з 29 березня. Відповідно, щоб зібрати речі і виїхати, у церковників є два тижні.

Про цей йдеться у попередженні керівника заповідника Олександра Рудника, опублікованому на сайті лаври. Зокрема, зазаначається:

"Між національним заповідником "Києво-Печерська лавра" та Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (далі – монастир) укладено Договір № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю", - йдеться у документі, опублікуваному на сайті УПЦ МП.

Згідно з указом президента України Володимира Зеленського від 1 грудня 2022 року Кабмін створив міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій і рекомендацій щодо організації виконання окремих завдань, пов'язаних із діяльністю релігійних організацій в Україні.

Ця група під час своєї роботи встановила, що чоловічий монастир УПЦ МП порушив умови договору щодо використання державного майна. Заповідник з огляду на висновки цієї робочої групи і лист Міністерства культури та інформаційної політики України від 9 березня 2023 року попереджає УПЦ МП про розірвання договору з 29 березня.

"Із метою проведення процедури приймання-передачі державного майна монастирю необхідно здійснити заходи щодо звільнення будівель і споруд (майна), що є державною власністю та які перебувають на балансі заповідника, за адресою: місто Київ, вулиця Лаврська, 11, місто Київ, вулиця Лаврська, 15, до 29 березня 2023 року", – ідеться у попередженні.

Керівництво заповідника просить монастир УПЦ МП скерувати двох-трьох осіб для залучення до складу комісії з приймання-передавання майна заповідника, зазначено у документі.

Що відомо про УПЦ МП?

Міністерство культури та інформаційної політики раніше заявило про те, що не рекомендує Лаврському заповіднику продовжувати угоду з УПЦ МП. Мова йшла якраз про оренду Успенського собору та Трапезної церкви. Схоже, заповідник прислухався до поради.

Варто згадати, що 1 грудня в Києві правоохоронці повідомили про підозру священнику Києво-Печерської лаври. Саме під час його богослужіння прославляли «русскій мір».

До слова, Московський патріархат на території нашої країни давно викликає чимало підозр. Зокрема, за його представниками неодноразово помічалася схильність до "русского мира". Наразі в Україні проводяться масштабні заходи з перевірки та ліквідації осередків агентів російських спецслужб, які в Україні мають назву УПЦ МП. Під час обшуків там знаходять чимало проросійської літератури, брошур, а також доказів щодо їхньої діяльності на шкоду нашій країні. Що знайшли в єпархіях УПЦ МП у Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях ми писали тут

Раніше ми також писали про агітаційні листівки Медведчука, які знайшли у храмах УПЦ МП.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.