Стартував новий проєкт з безкоштовного професійного навчання для ветеранів та осіб з інвалідністю: як взяти участь

Читать на русском

Після завершення навчання учасники отримають документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації

Читать на русском
Учасники бойових дій і громадяни, які отримали інвалідність через війну можуть безоплатно пройти професійне навчання
Учасники бойових дій і громадяни, які отримали інвалідність через війну можуть безоплатно пройти професійне навчання

Після завершення навчання учасники отримають документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації

В Україні стартував новий експериментальний урядовий проєкт. Він дає змогу учасникам бойових дій і громадянам, які отримали інвалідність через війну, безоплатно пройти професійне навчання. Що за проект і як в ньому взяти участь?

В Мінреінтеграції повідомили про старт нового експериментального проекту. Інформацію розміщено на Урядовому порталі. Йдеться про підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Це сучасні заклади освіти, які навчають робітничих професій, актуальних на ринку праці.
Наразі вони діють у Дніпропетровській, Полтавській, Харківській, Одеській, Львівській, Рівненській, Сумській та Івано-Франківській областях.

«Навчання проводиться за 95 робітничими професіями та 365 освітніми програмами підвищення кваліфікації й триває до 6 місяців. Навчатися можна на денній чи вечірній формі або ж дистанційно», - йдеться в повідомленні.

Подати заявку на участь можна за цим посиланням. Після завершення навчання учасники отримають документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.

Які документи потрібні для вступу до навчання

Для проходження професійного навчання здобувач освіти має подати регіональному центру зайнятості чи його філії, обласному, Київському міському центру зайнятості, міському, районному, міськрайонному центру зайнятості відповідну заяву, а також пред’явити:

  • документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або спеціальний статус особи;
  • посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • документ про професійну (професійно-технічну) чи фахову передвищу, чи вищу освіту, або дублікати таких документів, або єДокумент про освіту (за наявності);
  • документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті громадянина України), який надається у разі відсутності в паспорті громадянина України інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Особи з інвалідністю внаслідок війни подають також копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.

Заява може бути подана особисто в паперовій або електронній формі з використанням технічних засобів електронної комунікації та з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису. У разі подання заяви в електронній формі особа додає до заяви електронні копії документів. З документів, інформація щодо яких відсутня в державних реєстрах, центром зайнятості у присутності особи знімаються копії, що засвідчуються підписом особи.

Центр зайнятості направляє здобувача освіти перед проходженням професійного навчання до закладів охорони здоров’я для попереднього медичного та психіатричного огляду, якщо правила прийому до закладу освіти вимагають надання відповідної довідки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.