Які документи потрібні, щоб УБД розпочати навчання
Кабінет Міністрів України затвердив Порядок реалізації експериментального проекту з організації навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Уряду 15 вересня 2023 року.
Згідно із затвердженим порядком, отриманним у відповідь на запит Інформатора, учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть проходити, як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку, або підвищити професійну кваліфікацію. Вони зможуть самостійно обирати професії або програми підвищення кваліфікації з переліку, який буде сформовано Державним центром зайнятості (ДЦЗ) і розміщено на його сайті. Там же буде представлено і інформацію про старт та тривалість тієї чи іншої програми.
Для проходження професійного навчання здобувач освіти має подати регіональному центру зайнятості чи його філії, обласному, Київському міському центру зайнятості, міському, районному, міськрайонному центру зайнятості відповідну заяву, а також пред’явити:
Особи з інвалідністю внаслідок війни подають також копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.
Заява може бути подана особисто в паперовій або електронній формі з використанням технічних засобів електронної комунікації та з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису. У разі подання заяви в електронній формі особа додає до заяви електронні копії документів. З документів, інформація щодо яких відсутня в державних реєстрах, центром зайнятості у присутності особи знімаються копії, що засвідчуються підписом особи.
Центр зайнятості направляє здобувача освіти перед проходженням професійного навчання до закладів охорони здоров’я для попереднього медичного та психіатричного огляду, якщо правила прийому до закладу освіти вимагають надання відповідної довідки.
Поважними причинами дострокового припинення професійного навчання вважаються:
Порядком передбачено здобувачам освіти, які навчатимуться не за місцем проживання, а також особам, які супроводжуватимуть особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, компенсацію витрат на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку та надання місця проживання у період навчання. Фінансування професійного навчання здобувачів освіти та пов’язаних із ним витрат під час реалізації експериментального проекту здійснюється за рахунок коштів Фонду в межах видатків, передбачених на зазначені цілі у бюджеті Фонду на відповідний рік.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон №9638 про посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб. Він передбачає надання грошової допомоги військовим після звільнення, а також передачу зарплат полонених їхнім сім’ям. Але це не стосується тих, хто здався добровільно. У документі передбачено збереження грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які потрапили у полон, а також зникли безвісти за особливих обставин. Йдеться про можливість виплати цих грошей їхнім сім'ям (дружині чи чоловіку, дітям, батькам). При цьому, це не стосуватиметься тих, хто добровільно здався у полон або самовільно залишив місця служби. Також закон містить уточнення:
Окрім цього, законом удосконалено порядок виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби. Розмір виплат:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.