США та Китай погодили торгівельну угоду: трейдери чекають подробиць, ринки вже реагують

США прагнуть знизити свій торговий дефіцит, що сягнув $1,2 трильйона

США та Китай уклали торговельну угоду після довгих переговорів
США та Китай уклали торговельну угоду після довгих переговорів. Фото - Getty images. Колаж - Інформатор

Білий дім анонсував торгову угоду з Китаєм за підсумками дводенних переговорів у Женеві. Торговий представник США Джеймісон Грір заявив, що сторони дійшли згоди, яка демонструє, що розбіжності між ними були "не такими великими, як могло здатися". США прагнуть знизити свій торговий дефіцит, що становить $1,2 трильйона.

Про те, що США та Китай укладуть торговельну угоду, йдеться у повідомленні Білого дому. Деталі угоди буде опубліковано завтра. 

Очікується, що США знизять тарифи на китайські товари із 145% до 30%, а Китай -  мита на імпорт зі США із 125% до 10%. Такі норми мають діяти з 14 травня і запроваджуються на 90 днів.

Трейдери чекають подробиць

Тим часом трейдери чекають на подробиці торговельної угоди між США та Китаєм. Не вдаючись до деталей, міністр фінансів США Скотт Бессент сказав, що два дні торгових переговорів із китайськими чиновниками в Женеві були "продуктивними" і принесли "велику" визначеність. Бессент сказав, що подробиці буде надано на брифінгу у понеділок вранці.

Як реагують ринки

Додаткову підтримку ринкам надає припинення вогню між Індією та Пакистаном.

В Азії переважають покупки. Так, японський індекс Nikkei 225 зростає на 0,26%, до 37608,1 пункту, китайський Shanghai Composite в плюсі ​​на 0,49%, до 3358,99 пункту, гонконгський Hang Seng піднявся на 1,04%, до 23109,20 до 2595,85 пунктів. Базовий індекс Nifty 50 виріс на 2,29% на відкритті, а BSE Sensex додав 2,27%.

Нафта дорожчає, оскільки торговельна напруга між найбільшими споживачами нафти - Китаєм та США показала ознаки пом'якшення. Так, ф'ючерс Brent піднявся на 0,61% до $64,3 за барель, ціна WTI – на 0,69%, до $61,44.

Торгівельна війна США та Китаю

2 квітня Дональд Трамп оприлюднив свої масштабні мита для усього світу. Наймасштабнішими ці мита стали саме для Китаю, бо у підсумку планувалося, що КНР платитиме рекордні 54% за можливість торгувати своїми товарами у США. У відповідь Китай 4 квітня оголосив, що вводить мита в розмірі 34% на всю продукцію зі США

На це Трамп пригрозив Китаю збільшити мита до 104%, у разі, якщо дзеркальні дії не будуть зупинені. Перед тим Трамп запропонував знизити мита для Китаю за умови, якщо власники TikTok продадуть свою компанію закордонним інвесторам.

Космічні американські мита проти Китаю у 104% запрацювали вже у середу, 9 квітня, оскільки Китай не встиг завчасно скасувати зустрічні тарифи.

9 квітня Дональд Трамп у своїй соцмережі Truth Social заявив, що на 90 днів призупиняє дію оголошених ним тарифів. За його словами, понад 75 країн світу звернулися до нього, щоб домовитися про умови подальшої співпраці. Які країни він мав на увазі - не уточнюється. Лише уточнив, що Китаю це не стосується, на Пекін вводиться додаткове тарифне навантаження до 125% "через відсутність поваги, яку Китай проявив до світових ринків".

11 квітня Сі Цзіньпін закликав Європу до спільної боротьби з Трампом. Також Китай наказав своїм дипломатам активізувати зусилля, щоб об'єднати ЄС, Японію та Південну Корею для боротьби з митами Трампа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube