Ціни на нафту пішли вгору: чого чекати на українських АЗС

На цьому тижні не очікується суттєвих змін цін на АЗС на бензин та дизпальне, а пропан-бутан має потенціал до здешевшання в межах 50-70 коп./л

Ціни на АЗС Фото: Getty Images
Ціни на АЗС Фото: Getty Images

На початку травня ціни на нафту дещо підросли на фоні оптимізму щодо угоди між США та Китаєм. Водночас подальші перспективи цін залишаються непевними, оскільки є низка факторів, що можуть штовхнути котирування, як вгору, так і донизу. За поточного цінового коридору нафти, бензин та дизпаливо на українських АЗС могло б здешевшати ще на 1 грн/л, але мережі поки не поспішають робити цей крок, оскільки низькі продажі змушують їх йти на розширення маржі. Тим часом ринок пропан-бутану не може вийти з цінового піке, хоча більшість трейдерів очікували на початок високого сезону ще у квітні.

Угода між США та Великою Британією щодо зниження мит на експорт автомобілів та сталі в США викликала в інвесторів очікування аналогічних угод між США та КНР. В рамках перемовин про торгову угоду міністр фінансів США Скот Бессент зустрівся з головним економічним посадовцем Китаю віцепрем'єром Хе Ліфеном в Женеві 10 травня. Перемовини продовжились 11 травня. Деескалація торгового конфлікту між двома найбільшими економіками світу послабить ризики рецесії та сигналізуватиме інвесторам про можливе збільшення попиту на нафту. 

За словами засновника групи компаній "Прайм" Дмитра Льоушкіна, на цьому тижні не очікується суттєвих змін цін на АЗС. Нафта еталонної марки Brent наразі торгується в коридорі $60-64 і за таких умов середня ціна на пальне могла б бути нижчою на 1 грн/л. Проте найбільші мережі АЗС уникають зниження, оскільки хочуть високою маржинальністю компенсувати зниження попиту на пальне.

“Найнеприємніше те, що споживання зараз падає, і нема жодних натяків на стабілізацію. Ще торік квітень та травень були однаковими за споживанням місяцями. А зараз в травні споживання нижче ніж у квітні. Тому маркетмейкери й не хочуть знижувати ціну”, - каже Дмитро Льоушкін.

Бізнесмен зазначає, що зараз у найбільших мереж маржа на літрі дизпалива складає близько 18 грн/л, тоді як ще минулого року маржа в 12-14 грн/л була нормальною.

Ціни на пальне у мережевих АЗС України

Image Оновлено станом на 09.05.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
KLO
56.89
55.49
55.89
36.5
SOCAR
59.82
56.66
55.82
36.98
WOG
60.99
57.99
56.99
36.98
БРСМ-Нафта
-
50.86
49.38
33.54
ОККО
60.99
57.99
56.99
36.99
Укрнафта
55.99
52.99
51.99
33.99

За словами засновника системи торгівлі скрапленим газом Sintonec LPG Михайла Шубана, на цьому тижні очікується подальше зниження цін на газ в гурті в межах 1 тис. грн/тонна. В той час як на АЗС пропан-бутан має потенціал до здешевшання в межах 50-70 коп./л.

“Ми очікували, що на минулому тижні відштовхнемося від дна. Трейдери завезли велику кількість газу, готуючись до високого сезону, але споживання нема, а на ринку профіцит”, - каже Михайло Шубан.

За його словами, основними факторами які повпливали на зниження споживання залишається мобілізація, а також зниження різниці в цінах між газом та бензином, що зробило газ менш конкурентним видом палива.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube