Трамп певно пішов на загострення стосунків з КНР та удвічі збільшив тарифи для товарів з КНР: як це може вплинути на світову економіку
Космічні американські мита проти Китаю у 104% запрацюють вже у середу, 9 квітня, оскільки Китай не встиг завчасно скасувати зустрічні тарифи. Про це з Білого дому повідомила кореспондентка Fox News Жаккі Хайнріх. Це означатиме, що китайскі товари у США найближчим часом здорожчають удвічі.
"Китай пропустив термін для скасування відповідних мит, США введуть додаткові 50% мита, що призведе до 104% на кітайський імпорт", - написала Хайнріх у мережі X.
NEWS: China misses deadline to remove retaliatory tariffs, US to impose additional 50% tariff - bringing total to 104% on Chinese imports - starting tomorrow
— Jacqui Heinrich (@JacquiHeinrich) April 8, 2025
Якщо це станеться насправді, це можливо буде найгірший економічний сценарій як для Китаю, так і для США. Китайські товари в США здорожчують удвічі.
Це стосуватиметься не лише споживчих товарів, але й деталей для електроніки та обладнання, яке збирається у США з використанням компонентів, зроблених у КНР. Тобто ціни на цілу низку товарів значно зростуть, відповідно попит американців на ці товари знижуватимуться.
Відповідно обсяги імпорту з Китаю до США скоротяться, втім через зеркальні дії КНР також скоротиться обсяг товарів, які США продає до Китаю. А це зокрема:
Тобто одразу ряд галузей американської економіки відчують негативний ефект від митної війни, що розпочалася. Проте, як раніше повідомляв Інформатор, метою Трампа може бути не захист економічних інтересів, а ескалація у відносинах із Китаєм - аж до збройного протистояння у межах 1 - 2 років.
Як повідомляв Інформатор, Китай у п'ятницю, 4 квітня, оголосив, що вводить мита в розмірі 34% на всю продукцію зі США. Вони почнуть діяти вже з 10 квітня. Це зеркальна відповідь на рішення президента США Трампа щодо тарифних обмежень для КНР, заявили у Пекині.
У відповідь Трамп пригрозив Китаю збільшити мита до 104%, у разі, якщо дзеркальні дії не будуть зупинені. Перед тим Трамп запропонував знизити мита для Китаю за умови, якщо власники TikTok продадуть свою компанію закордонним інвесторам. У Пекині на цю пропозицію відповіли мовчанням, що легко можна було сприйняти як відмову. В цілому в оточенні Сі Цзіньпіна зростало невдоволення Трампом, попри те, що після його перемоги Китай позитивно сприймав нового президента США та навіть сподівався плідно з ним співпрацювати.
Все змінилося після того, як Трамп 2 квітня оприлюднив свої масштабні мита для усього світу. При цьому наймасштабнішими ці мита стали саме для Китаю, бо у підсумку планувалося, що КНР платитиме рекордні 54% за можливість торгувати своїми товарами у США.