США та Китай не погодили план завершення війни в Україні: Салліван назвав причину

США дотримуються простого принципу не говорити про Україну без України

Салліван зустрівся з президентом Китаю Сі Цзіньпіном
Салліван зустрівся з президентом Китаю Сі Цзіньпіном

США та Китаю не вдалося погодити конкретний план щодо переговорів про завершення війни в Україні. 29 серпня радник президента Сполучених Штатів з питань нацбезпеки Джейк Салліван зустрівся з президентом Китаю Сі Цзіньпіном у Пекіні. Упродовж останніх трьох днів вони обмінювалися думками щодо російської війни проти України.

Про це повідомив радник президента під час брифінгу. За його словами, Китай неодноразово заявляв, що війну слід завершити дипломатичним шляхом.

"Ми не дійшли до якогось конкретного плану щодо дипломатії, значною мірою тому, що Сполучені Штати дуже суворо дотримуються простої максими "нічого про Україну без України". Тож, зрештою, саме Україна має вирішити, як вона хоче продовжувати дипломатичні та переговорні процеси", - зазначив Салліван.

Візит Саллівана до Китаю

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван зустрівся з президентом Китаю Сі Цзіньпіном у Пекіні 29 серпня, завершивши триденні широкомасштабні переговори, спрямовані на послаблення напруженості між двома світовими державами напередодні виборів у США в листопаді.Сі сказав Саллівану, що Пекін прагне до стабільних відносин з Вашингтоном.

Сторони обговорили перспективу нових переговорів між Байденом і Сі, а також обмінялися протилежними поглядами на конфлікти на Близькому Сході та в Україні, територіальні претензії Китаю від Тайваню та торгівлю. Білий дім заявив, що вони провели «відверті, предметні та конструктивні дискусії».

Китайсько-бразильський "мирний план"

Раніше спеціальний представник уряду Китаю у справах Євразії Лі Хуей закликав більше країн схвалити його «мирний план» щодо України. Китайський дипломат, який нещодавно провів низку зустрічей з представниками Індонезії, Бразилії та Південної Африки, назвав ці країни представниками Глобального Півдня і "важливими силами у просуванні миру в усьому світі", які мають спільні з КНР погляди.

Нагадаємо, Китай і Бразилія в травні представили "мирний план Глобального Півдня для Росії та України". У ньому є заклики до "деескалації" і утримання від "роздмухування вогню". Також прописано акцент на переговорах як "єдиному життєздатному вирішенні кризи". Країни в плані закликають до запобігання гуманітарній кризі, захисту цивільного населення та обміну полоненими.

У Китаї заявили, що спільний з Бразилією план припинення війни в Україні отримав позитивні відгуки у більш ніж 110 країнах. План складається з шести пунктів. З яких основні наступні: зупинення бойових дій, запобігання розширенню конфлікту та захист цивільних осіб. 

Китай представив свій "мирний план" із 12 пунктів щодо війни Росії проти України. Він, зокрема, передбачав відмову від "менталітету холодної війни", припинення військових дій та "односторонніх санкцій" проти Росії, а також відновлення мирних переговорів. Також ці пропозиції щодо врегулювання війни в Україні відповідали інтересам Кремля та суперечили принципам, визначеними Статутом ООН. Головним невдоволенням світових лідерів, зокрема і Білого дому, було те, що "мирний план" Китаю визнає окуповані території України російськими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube