Подоляк назвав три причини, чому наразі неможливі переговори з Росією

Серед них — неможливість справедливих репарацій та покарання воєнних злочинців

Подоляк
Подоляк окреслив три ключові причини неможливості діалогу з Москвою на даному етапі

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк стверджує, що будь-які переговори з Путіним зараз марні і не приведуть до справедливого миру. На його думку цьому є принаймні три ґрунтовні причини. Це неможливість довіряти росіянам, неможливість справедливих репарацій та неможливість покарання воєнних злочинців.

Про це радник очільника ОПУ написав в своєму Telegram. За його словами, Путін є головною завадою на шляху до мирних переговорів.

"Є принаймні три ґрунтовні причини, чому будь-який діалог України із субʼєктом Путіним на цьому етапі буде порожнім і не створить основ для справедливого міцного миру", - йдеться в повідомленні.

1. Неможливість довіряти росіянам.

Радник голови ОПУ нагадав, як в далекому 1928 році за ініціативою Кремля був підписаний пакт Литвинова про відмову від війни як інструмента державної політики. Не дивлячись на це, СРСР і його правонаступниця РФ розв’язали десятки війн і порушили сотні угод, зокрема Будапештський меморандум 1994-го і Договір про українсько-російський кордон від 2003 року.

"В основі нехтування миром лежать багатосотрічні амбіції щодо розширення імперії, від яких російське керівництво ніколи не відмовлялося", – зауважив Подоляк.

2. Неможливість справедливих репарацій.

На думку Подоляка, Росія неспроможна виплатити величезну компенсацію наслідків своєї агресії. 

"Людські втрати, зруйнована інфраструктура, спустошення природного середовища, підірвана економіка й пограбована культура – загальні збитки України внаслідок російської агресії за різними оцінками коливаються в межах від 700 млрд до 1 трлн доларів. Виплатити таку компенсацію одномоментно Рф не здатна", - говорить він.

Для цього потрібен механізм під міжнародним контролем, але він буде діяти лише за умови сприяння з боку уряду держави, що здійснила агресію.

"Потрібен механізм під міжнародним контролем, подібний до того, за яким Ірак відраховував відсотки від нафтогазових прибутків на користь Кувейту, що пережив іракську окупацію в 1990–1991 роках. Але побудова такого механізму можлива лише за умови сприяння з боку уряду держави, що здійснила агресію. В Іраку для цього знадобилося позбавити посади, заарештувати й стратити Саддама Хусейна. Висновок зрозумілий і щодо Путіна особисто…", - пише Подоляк.

3. Неможливість покарання воєнних злочинців.

Подоляк зазначає, що найголовнішим серед воєнних злочинців в Росії є сам Путін. За статутом Міжнародного кримінального суду, він не має жодного імунітету щодо воєнних злочинів, злочинів проти людяності чи геноциду. Це означає, що Путін до останнього опиратиметься всім спробам розслідування та не видасть нікого з підлеглих.

"Усі війни з часом закінчуються, починаються переговори, підписуються мирні договори. Завадою на шляху до цього є лише одна особа… Прізвище цієї особи очевидне й дуже криваво вже вписане в історію", - додав радник голови ОПУ.

Що відомо про переговори Росії з Україною

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що переговори між Україною та Росією на цей час втратили свою актуальність, відповідаючи на питання про можливість проведення переговорів двох сторін. Зокрема, спікер очільника Кремля зазначив, що тема переговорів вже не є настільки важливою, як раніше. На відповідний коментар російських ЗМІ він давав коментар на тлі масованого обстрілу РФ по Україні 26 серпня

До цього, 3 липня, Пєсков у ЗМІ заявив, що, мовляв, Київ має зрозуміти умови РФ, погодитися на них і сісти за стіл переговорів, зафіксував документ (Нагадаємо, що умови Росії - щоб Україна вивела війська з чотирьох регіонів - зокрема тих, які окуповані лише частково - та відмовилася від вступу в НАТО - ред.). І нібито "західні країни під керівництвом Вашингтона… не дозволяють українцям ні думати, ні говорити про мир, ні обговорювати мир". 

Низка західних видань раніше писав, що в серпні Україна та Росія повинні були відправити делегації в Доху для переговорів щодо укладання історичної угоди. Вона мала б припинити удари по енергетиці та енергетичній інфраструктурі з обох сторін. У ЗМІ заявили, що ідея переговорів виникла після мирного саміту у червні, проте ці зустрічі так і не відбулися. Мало того, начебто після початку операції ЗСУ в Курській області РФ це рішення було відкладено. За словами інсайдера, переговори могли відбутися в серпні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube