США замовили Javelin на 1,3 млрд доларів: скільки з них передадуть Україні

Майже кожен пакет допомоги Україні від США містить Javelin, які відмінно себе зарекомендували на фронті

Javelin
Найбільший контракт на поставку Javelin

Армія США уклала контракти на 2024 рік з компаніями Lockheed Martin та Raytheon, у рамках яких замовила протитанкові реактивні комплекси Javelin. Загальна сума замовлення становить 1,3 млрд доларів. Частина з цих комплексів буде направлена в Україну у рамках оборонної допомоги.

Про це повідомило видання "Голос Америки". Зазначається, що це замовлення є найбільшим однорічним контрактом на виробництво Javelin. Окрім ракет також у замовлення включене супутнє обладнання та послуги. 

"Армія США замовила ракети Javelin на суму 1,3 мільярда доларів США, що є найбільшим однорічним контрактом на виробництво Javelin на сьогодні", – йдеться у повідомленні.

За даними видання, понад 4000 ракет Javelin з цього контракту відправляються в Україну для поповнення запасів. Відомо, що ця угода є частиною контракту, який було укладено в травні 2023 року. Він може сягнути 7,2 мільярда доларів США на виробництво "невизначеної кількості" Javelin у проміжку між 2023 та 2026 роками.

"Зараз, як ніколи, Javelin визнано найефективнішою, перевіреною в боях системою протиброньової зброї у світі", — сказав Енді Амаро, президент JJV і програмний директор Javelin у компанії Raytheon.

Допомога Україні від США

Сполучені Штати з перших днів повномасштабної війни допомагають Україні у її протистоянні російським загарбникам. Вони самі передають військову допомогу, а також домовляються з країнами ЄС, щоб ті теж поставляли нашій країні потрібну техніку та зброю.

Нещодавно, а саме 23 серпня, США заявили, що готові передати черговий пакет військової допомоги вартістю 125 млн доларів. Він міститиме ракети для ППО, артилерійські снаряди та інші засоби для посилення оборони країни.

Попри побоювання стало відомо що політика Камали Гарріс стане продовженням чинної лінії Джо Байдена, за якою Вашингтон й надалі допомагатиме Києву. Гарріс нагадала, що саме вона доклала чимало зусиль для створення коаліції із 50 країн для підтримки України. Утім, питання збільшення військової допомоги для України буде складним. 

Натомість Блінкен заявив, що США мають десятирічні зобов'язання перед Києвом. Тож Вашингтон зобов'язаний підтримувати Київ тривалий час без огляду на те, хто стане новим президентом країни. Тому хвилюватись не варто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube