Індонезія заявила, що готова співпрацювати з Китаєм
Спецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей на зустрічі з директором у справах Америки та Європи МЗС Індонезії Умаром Хаді обговорив війну в Україні. Китайська сторона виступила з ініціативою об'єднати зусилля для сприяння мирним переговорам. Окрему увагу було приділено китайсько-бразильському "мирному плану", який, на думку китайського дипломата, отримав широку міжнародну підтримку.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ Китаю. Спецпредставник уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуей в рамках візиту у Індонезію провів зустріч з директором у справах Америки та Європи МЗС Індонезії Умаром Хаді. За його словами, війна між Росією та Україною все ще має ризики ескалації та розширення.
"Зберігається ризик ескалації та розширення зони ведення бойових дій між Росією та Україною, і зараз дуже важливо, щоб усі сторони спільно сприяли деескалації та охолодженню ситуації", - заявив Лі Хуей.
Він нагадав про спільно розроблений китайсько-бразильський "мирний план", на який, за його словами, була позитивна реакція міжнародної спільноти і який може бути закладений в основу врегулювання конфлікту. У відповідь представник Індонезії зазначив, що цінує роль Китаю у просуванні політичного вирішення "української кризи".
"Індонезія готова співпрацювати з Китаєм і відповідними сторонами, щоб підтримувати принципи колективності та інклюзивності та працювати разом, щоб знайти вихід з кризи", - заявили в МЗС Китаю.
Нагадаємо, Китай і Бразилія в травні представили "мирний план Глобального Півдня для Росії та України". У ньому є заклики до "деескалації" і утримання від "роздмухування вогню". Також прописано акцент на переговорах як "єдиному життєздатному вирішенні кризи". Країни в плані закликають до запобігання гуманітарній кризі, захисту цивільного населення та обміну полоненими.
У Китаї заявили, що спільний з Бразилією план припинення війни в Україні отримав позитивні відгуки у більш ніж 110 країнах. План складається з шести пунктів. З яких основні наступні: зупинення бойових дій, запобігання розширенню конфлікту та захист цивільних осіб.
Раніше Китай представив свій "мирний план" із 12 пунктів щодо війни Росії проти України. Він, зокрема, передбачав відмову від "менталітету холодної війни", припинення військових дій та "односторонніх санкцій" проти Росії, а також відновлення мирних переговорів. Також ці пропозиції щодо врегулювання війни в Україні відповідали інтересам Кремля та суперечили принципам, визначеними Статутом ООН. Головним невдоволенням світових лідерів, зокрема і Білого дому, було те, що "мирний план" Китаю визнає окуповані території України російськими.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.