США продовжили захисний статус українським біженцям: що треба знати

На тимчасовий захист мають право українці, які проживали в США станом на 16 серпня

Біженці в США
У США під тимчасовим захистом перебувають понад 26 тисяч українців

Сполучені Штати продовжили українським біженцям тимчасовий захист (TPS) ще на 18 місяців. Охочим залишитися в країні потрібно зробити повторну реєстрацію до 20 жовтня 2023 року. Про це офіційно заявили в Міністерстві національної безпеки США.

Деталі розповів омбудсмен Дмитро Лубінець. За його словами, наразі понад 26 тисяч уже перебувають під тимчасовим захистом та ще понад 166 тисяч українців зможуть отримати такий статус.

"Важливо пам’ятати, що на тимчасовий захист мають право українці, які проживали в США станом на 16 серпня 2023 року", - наголосив Лубінець.

Якщо українець з TPS бажає продовжити свій статус до 19 квітня 2025 року, він повинна зареєструватися протягом 60-денного терміну повторної реєстрації. Зробити це можна до 20 жовтня 2023 року.

Студенти з України, які навчаються в США й перебувають в країні за візою F-1, мають змогу подати запит на дозвіл на роботу та зменшити навантаження, не втрачаючи візу на час дії тимчасового захисту. Додаткову інформацію про TPS та вказівки щодо процесу реєстрації можна знайти за посиланням.

"Мною, як Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини вітається таке рішення, що вкотре підтверджує підтримку українського народу з боку уряду Сполучених Штатів Америки", - резюмував Лубінець.

Скільки біженців можуть не повернутися в Україну

Загалом понад 3,3 мільйона українців можуть так і не повернутися додому після закінчення війни. Ця цифра приблизно відповідає 8 % населення України до повномасштабного вторгнення. Якщо це станеться, буде важко реалізувати плани з відбудови зруйнованої економіки.

Такі цифри виникають за результатами нового дослідження, які опубліковані Центром економічної стратегії України. Аналітики зазначають, що біженці адаптуються до життя на чужині й мають усе менше стимулів до повернення.

Послабити негативні наслідки може політика, спрямована на полегшення повернення біженців додому, надання допомоги під час відбудови втраченої нерухомості, посилення комунікації з біженцями за кордоном та допомоги в реінтеграції дітей до української освітньої системи. Важливо також, аби ЄС не закривав ринок праці для українців після війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube