Що буде з виплатами біженцям у Німеччині, якщо з'їздити в Україну

Право поїхати додому мають всі українці, які отримали тимчасовий захист

Що буде з виплатами біженцям у Німеччині, якщо з'їздити в Україну

Прихисток від війни у Німеччині знайшли вже 900 тисяч українців. Однак велика частина наших громадян має потребу повертатися до України на певний час: навідати родичів, вирішити справи з документами, забрати речі. Без втрати статусу тимчасового захисту залишити межі Німеччини можна на півроку, але для збереження виплат термін поїздки зовсім невеликий.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на VisitUkraine.today.

Що варто знати про виїзд з Німеччини

Право поїхати додому мають всі українці, які отримали тимчасовий захист через війну за параграфом 24 Закону про перебування. Тобто ті, хто отримав статус на перебування Aufenthaltstitel і посвідку про це, можуть повернутися в Німеччину будь-коли, але треба перевірити дату її чинності та продовжити перед виїздом.

Якщо поїздка короткострокова, зніматися з реєстрації в міграційній службі Німеччини непотрібно. Статус на перебування може бути втрачений у таких випадках:

  • виїзд з території Німеччини на термін понад 6 місяців;
  • виїзд на менший термін з "не тимчасової причини" (наприклад, на навчання, догляду за членом родини).


Втім, є винятки. Якщо довести, що відсутність обмежена і тимчасова, міграційна служба може продовжити термін на понад 6 місяців. Ті, хто подав заявку на отримання дозволу на перебування, отримують тимчасову довідку про право перебування Fiktionsbescheinigung. З цією посвідкою громадяни України можуть повернутися до Німеччини, якщо вони мають біометричний паспорт.

Ті, хто не має біометричного паспорта, із тимчасовою посвідкою зможуть повернутися в Німеччину тільки до 30 листопада 2022 року. Проте варто пам'ятати, що за відсутності біометричного паспорта і візи Fiktionsbescheinigung не дає права їздити в інші країни Шенгену або подорожувати через них транзитом в Україну. Тому варто проконсультуватися з місцевою міграційною службою перед поїздкою в Україну, що варто врахувати в кожному окремому випадку.

Чи продовжать виплачувати допомогу при виїзді з Німеччини

  • Допомога з безробіття II (ALGII) продовжує виплачуватись й надалі, якщо поїздка триватиме не довше трьох тижнів. 2. Всього на рік дозволено три тижні або 21 день, включаючи вихідні та державні свята.
  • Якщо поїздка триває від трьох до шести тижнів, центр зайнятості виплачує допомогу лише за три тижні.
  • Якщо поїздка триває довше, ніж шість тижнів, то фінансову допомогу з безробіття не виплачуватимуть упродовж усього цього часу. Після повернення треба буде знову подати заяву на оформлення ALGII.
  • Хто повертається в Україну назавжди, не може отримувати фінансову допомогу з безробіття.


Якщо ви отримуєте фінансову допомогу з безробіття II і хочете виїхати з Німеччини, треба вчасно повідомити про це свій Jobcenter. Центр зайнятості повинен дати дозвіл на вашу відсутність.

Нагадаємо, українці можуть отримати лікування та допомогу за кордоном. Крім того, Україна спростила процедуру виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок.

Також Інформатор писав, що українці можуть отримати додаткову фінансову допомогу в Польщі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube