"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Місцева влада запевняє, що всіх його мешканців розселили по інших місцях
Польща закрила найбільший в країні центр прийому українських біженців. Він розташовувався в місті Надаржин, що приблизно в 30 кілометрах від Варшави.
Про це повідомляє The Financial Times. Видання посилається на рішення місцевої влади.
Так, за наявними даними, цей центр з самого початку передбачався в якості тимчасового прихистку для наших біженців. Наразі потреба в ньому відпала. Пресслужба Мазовецького краю, де знаходився центр, стверджує, що закриття є повністю обґрунтованим.
"Кількість біженців, які прибувають у регіон (Мазовецький край - ред.) з України, мізерно мала", - повідомляє місцева влада.
У "найкращі" часи в центрі одночасно перебували до 9 тисяч українських біженців. Наразі всі вони розселені. Останні 300 осіб, які проживали в ньому, вже переведені в інші місця.
З початку повномасштабної агресії рф саме Польща стала однією з перших країн, які "підставили плече" Україні в найскрутніші моменти того часу. В багатьох містах країни, включно зі столицею, відкрили центри для українців, де вони могли переночувати, отримати їжу та необхідні речі.
Польща прийняла найбільшу кількість наших біженців з усіх країн Євросоюзу - близько 1,5 мільйонів осіб. Всього ж через польський кордон до Європи виїхало, за різними оцінками, до 5 мільйонів українців. Більшість з тих, хто залишився в Польщі, переважно змогли швидко інтегруватися в суспільство, знайти роботу, прилаштувати дітей в школи та дитсадки тощо.
Втім, наразі правила проживання для наших людей на польській території змінюються. Жодна країна не може вічно "годувати" інших громадян, і Польща не є виключенням. Так, з березня 2024 року припиняє дію програма компенсації вартості житла для тих, хто прихистив в себе українців. Є також інші проблеми, нерідко пов'язані з фінансовими питаннями. Всього ж наразі у Європі перебувають більше 6 мільйонів наших біженців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.