«Страждання, які випали на мою долю в останній частині мого життя, я жертвую Господу за мир у світі та братерство між народами»
"Романтизували харасмент, відписка" - я вже чекаю на такі коменти. Ні, ми нічого не романтизуємо, ми просто сексуалізуємо еститику кадра, так можна.
Місцева влада запевняє, що всіх його мешканців розселили по інших місцях
Польща закрила найбільший в країні центр прийому українських біженців. Він розташовувався в місті Надаржин, що приблизно в 30 кілометрах від Варшави.
Про це повідомляє The Financial Times. Видання посилається на рішення місцевої влади.
Так, за наявними даними, цей центр з самого початку передбачався в якості тимчасового прихистку для наших біженців. Наразі потреба в ньому відпала. Пресслужба Мазовецького краю, де знаходився центр, стверджує, що закриття є повністю обґрунтованим.
"Кількість біженців, які прибувають у регіон (Мазовецький край - ред.) з України, мізерно мала", - повідомляє місцева влада.
У "найкращі" часи в центрі одночасно перебували до 9 тисяч українських біженців. Наразі всі вони розселені. Останні 300 осіб, які проживали в ньому, вже переведені в інші місця.
З початку повномасштабної агресії рф саме Польща стала однією з перших країн, які "підставили плече" Україні в найскрутніші моменти того часу. В багатьох містах країни, включно зі столицею, відкрили центри для українців, де вони могли переночувати, отримати їжу та необхідні речі.
Польща прийняла найбільшу кількість наших біженців з усіх країн Євросоюзу - близько 1,5 мільйонів осіб. Всього ж через польський кордон до Європи виїхало, за різними оцінками, до 5 мільйонів українців. Більшість з тих, хто залишився в Польщі, переважно змогли швидко інтегруватися в суспільство, знайти роботу, прилаштувати дітей в школи та дитсадки тощо.
Втім, наразі правила проживання для наших людей на польській території змінюються. Жодна країна не може вічно "годувати" інших громадян, і Польща не є виключенням. Так, з березня 2024 року припиняє дію програма компенсації вартості житла для тих, хто прихистив в себе українців. Є також інші проблеми, нерідко пов'язані з фінансовими питаннями. Всього ж наразі у Європі перебувають більше 6 мільйонів наших біженців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.