"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Місцева влада запевняє, що всіх його мешканців розселили по інших місцях
Польща закрила найбільший в країні центр прийому українських біженців. Він розташовувався в місті Надаржин, що приблизно в 30 кілометрах від Варшави.
Про це повідомляє The Financial Times. Видання посилається на рішення місцевої влади.
Так, за наявними даними, цей центр з самого початку передбачався в якості тимчасового прихистку для наших біженців. Наразі потреба в ньому відпала. Пресслужба Мазовецького краю, де знаходився центр, стверджує, що закриття є повністю обґрунтованим.
"Кількість біженців, які прибувають у регіон (Мазовецький край - ред.) з України, мізерно мала", - повідомляє місцева влада.
У "найкращі" часи в центрі одночасно перебували до 9 тисяч українських біженців. Наразі всі вони розселені. Останні 300 осіб, які проживали в ньому, вже переведені в інші місця.
З початку повномасштабної агресії рф саме Польща стала однією з перших країн, які "підставили плече" Україні в найскрутніші моменти того часу. В багатьох містах країни, включно зі столицею, відкрили центри для українців, де вони могли переночувати, отримати їжу та необхідні речі.
Польща прийняла найбільшу кількість наших біженців з усіх країн Євросоюзу - близько 1,5 мільйонів осіб. Всього ж через польський кордон до Європи виїхало, за різними оцінками, до 5 мільйонів українців. Більшість з тих, хто залишився в Польщі, переважно змогли швидко інтегруватися в суспільство, знайти роботу, прилаштувати дітей в школи та дитсадки тощо.
Втім, наразі правила проживання для наших людей на польській території змінюються. Жодна країна не може вічно "годувати" інших громадян, і Польща не є виключенням. Так, з березня 2024 року припиняє дію програма компенсації вартості житла для тих, хто прихистив в себе українців. Є також інші проблеми, нерідко пов'язані з фінансовими питаннями. Всього ж наразі у Європі перебувають більше 6 мільйонів наших біженців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.