Українські біженці - найбільша група серед безхатьків у Німеччині: Штерн

За даними Федерального статистичного управління Німеччини, понад 137 тисяч українських біженців, які втекли від війни, наразі перебувають без постійного житла. Це майже 30% усіх бездомних, які отримали притулок у комунальних установах країни

Українські безпритульні у Німеччині
У Німеччині зростає кількість бездомних українців: середній вік - 31 рік, більшість - молодь

Українські біженці, які рятуються від війни, стали найбільшою групою серед безпритульних, які отримали житло в Німеччині. Станом на 31 січня 2025 року в муніципальних закладах Німеччини проживало близько 474 700 осіб без постійного житла - на 8% більше, ніж попереднього року. Майже третина з них - громадяни України, які звернулися за захистом від війни.

Про це повідомляє німецьке видання Stern із посиланням на дані Федерального статистичного управління (Destatis). Йдеться про 137 800 українців, які звернулися за притулком. Це становить 29% від усіх зареєстрованих безхатьків у державних установах.

Варто зазначити, що у статистику не потрапили ті, хто змушений жити на вулиці - йдеться лише про осіб, розміщених у терміновому, комунальному або орендованому житлі. Середній вік бездомних у Німеччині становить 31 рік, 41% з них - молодь до 25 років. Більше половини - чоловіки, а частка людей віком 65 років і старше становить лише 5%.

Найбільше бездомних зареєстровано у землях:

  • Північний Рейн-Вестфалія - 117 900 осіб;
  • Баден-Вюртемберг – 94 600;
  • Берлін - 53 600.
  • Найменше – у Мекленбурзі-Передній Померанії (700), Саксонії-Ангальт (1200) та Тюрингії (3000).

Соціальні проекти, які призупинили у Німеччині

Нагадаємо, нещодавно у Німеччині призупинили на два роки процедуру возз'єднання сімей для біженців із обмеженим статусом захисту. Водночас українці можуть залишитися в країні, якщо мають контракт на роботу щонайменше на 6 місяців та відповідають вимогам як кваліфіковані працівники.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube