Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Українці зможуть пройти курси з місцевої мови, що дозволить їм знайти роботу
Уряд Латвії оголосив про виділення 4 млн євро на навчання українських біженців латиській мові. Це має дозволити їм працевлаштуватися в країні на час перебування. У 2023 році країна планує прийняти близько 40 тисяч цивільних з України.
Про це повідомляє портал Delfi. Наразі рішення про виділення цих коштів уряд уже офіційно ухвалив. З 40 тисяч українців, яких планує прийняти Латвія цього року, очікується близько 65% дорослих. Для того, аби вони працевлаштуватися, їм потрібно знати місцеву мову, на що й підуть кошти.
“Цивільні особи України в Латвії хочуть все більше і більше залучатися до працевлаштування. Для забезпечення ширших можливостей для роботи, а також для сприяння соціально-економічній інтеграції людей у латвійське суспільство необхідне знання латиської мови”, – зазначили в уряді.
Програма має на меті популяризувати використання латиської мови серед українців, що перебувають на території країни. Вони отримають доступ до безкоштовних занять з мови, починаючи з рівня володіння А1. Навчати будуть як повнолітніх громадян, так і неповнолітніх з середньою освітою. Проводити уроки будуть незалежно від тривалості перебування в Латвії.
Фінансування призначене до 31 грудня 2023 року. Конкретно на реалізацію програми направили 3 990 400 євро, а вже на адміністрування програми – ще 39 436 євро.
Реалізацією програми займається Фонд інтеграції суспільства. Він організовує подібні уроки з 2022 року. Минулого року договор на бюджетні кошти уклали з 31 організацією, що проводять уроки місцевої мови. Загалом такі уроки відвідали 3 507 українців. 2 249 з них успішно освоїли рівень А1, а 350 – рівень А2.
Раніше повідомлялося, що країна організовує курс психологічно підтримки для українських прикордонників. Провести його хочуть в Юрмалі. Використовувати для цього будуть базу Центру здоров’я та спорту МВС Латвії, яка призначена для допомоги місцевим посадовцям. Крім психологічної допомоги українські прикордонники отримають заняття з фізкультури та триразове харчування. На це запланували виділити 59 тисяч євро.
Крім цього, Латвія, за дорученням Всесвітньої продовольчої програми ООН, почала відправляти з країни підсанкційні добрива рф. Добрива вивезуть до країн, які критично потребують цієї продукції. Таким чином, країна позбувається підсанкційного товару, а інші країни отримують гуманітарну допомогу. Агресор не отримує нічого, оскільки ці товари під санкціями ЄС.
Нагадаємо, що в Латвії заборонили святкувати 9 травня День перемоги на знак солідарності з Україною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.