Співачка Камалія влаштувала опитування щодо 8 березня: більшість жінок висловилися «за»

Читать на русском

Стара ідеологія проти нового мислення?

Читать на русском
Співачка Камалія влаштувала опитування щодо 8 березня: більшість жінок висловилися «за»
Жінки хочуть більше свят

Стара ідеологія проти нового мислення?

У зв'язку з військовою ситуацією в Україні зараз активно обговорюється доля свят, запроваджених ще за часів Радянського Союзу. Наприклад, свято 8 березня. Співачка Камалія Захур вирішила провести власне невелике соціологічне дослідження.

Камалія нагадала в Інстаграмі, що замість 8 березня в Україні пропонується запровадити День української жінки. І відзначатиме його 25 лютого – у день народження Лесі Українки. Також співачка запропонувала фоловерам писати свої думки з цього приводу.

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Kamaliya (@kamaliyaofficial)

 

Більшість жінок-коментаторів сказали, що свято 8 березня як мінімум не буде зайвим.

  • «25 лютого – день української жінки, сильної, красивої. 8 березня – міжнародний день, боротьби за права жінок. Тому два свята святкуємо. Квітів і приємних слів багато не буває»;
  • «А може, одне одному не заважає? 8 березня – міжнародний жіночий день! Навіщо його анулювати?»;
  • «Тільки навесні хотілося б святкувати. В лютому – ні»;
  • «Лише б не 29 лютого, яке буває раз на чотири роки»;
  • «Два свята святкуватиму!».

 

Проте знайшлися й такі жінки, які категорично виступили лише за 25 лютого.

Історична довідка

У 1910 році на міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені Клара Цеткін виступила з пропозицією про відзначення Міжнародного жіночого дня 8 березня; її пропозиція звучала як заклик для жінок всього світу стати на шлях боротьби за рівноправність, за повагу жіночої гідності та найголовніше – за право на працю.

Чому саме 8 березня? Ця дата була обрана завдяки старовинній німецькій легенді. У середні віки в Німеччині, як і в багатьох інших країнах, діяло правило першої ночі. Тобто кріпосні дівчата, які виходили заміж, мали віддати свою невинність не чоловікові, а пану. В одному селі було велике свято: віддавали заміж вісім дівчат, і всі вони за дивним збігом мали ім'я Марта. Семеро дівчат одна за одною входили в опочивальню до пана, а восьма відмовилася. Її схопили й силоміць привели до замку. Роздягаючись, восьма Марта вихопила зі складок сорочки ніж і вбила свого пана. Вона все розповіла коханому, після чого подружжя втекло і жило разом довго і щасливо.

Право першої ночі. Жуль Арсен Гарньє. 1872 рік
Право першої ночі. Жуль Арсен Гарньє. 1872 рік

 

Після революції 1917 більшовики відразу ж зробили це свято державним, а головним його ідеологом була революціонерка Олександра Коллонтай. До середини 20-х років свято стає повноправним серед дев'яти вже декретованих революційних свят, тоді воно отримало назву «Міжнародний день працівниць».

До 1930 року вже з'являється радянська святкова культура в новій обрядовій формі. І свято 8 березня вже офіційно відзначається як Міжнародний жіночий день.

У роки війни жорстка ідеологічна складова свята пішла на другий план, а на перші ролі висунувся героїзм звичайної жінки, яка охороняє свою сім'ю та своїх дітей. Після війни розпочався період відновлення народного господарства, який знову ж таки ліг на плечі жінок.

З 1966 року Міжнародний жіночий день стає вихідним днем. Поступово з контексту свята йде весь ідеологічний революційний запал і приходить гендерний людський чинник.

Менше ідеології, більше жіночності
Менше ідеології, більше жіночності

 

Кінцевий етап – це перебудова та 90-ті роки. Свято знову змінюється, і в цей період остаточно позбавляється радянського пафосу. 8 березня повністю трансформується у гендерне свято, у жіночий день, яким ми його знаємо зараз.

Раніше Інформатор писав, що Камалія висловила бажання служити у ЗСУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.       

 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.