У розслідуванні розповіли про випадки шпигунства, які були здійснені угорською розвідкою з 2015 по 2017 рік
Угорські спецслужби ймовірно незаконно шпигували за європейськими чиновниками, коли ті відвідували країну. Факт шпигунства виявили угорські та бельгійські журналісти. Однак керівник офісу пресслужби прем'єр-міністра країни Віктора Орбана назвав дану інформацію "фейком", не підтвердивши та не спростувавши її.
Про це повідомило видання Politiko з посиланням на спільне розслідування Direct36 та De Tilj. Журналісти виявили, що в період з 2015 по 2017 рік співробітники Інформаційного офісу Угорщини (ІН) шпигували за посадовцями Європейського офісу боротьби із шахрайством (OLAF). Тоді співробітники OLAF розслідували діяльність компаній, пов'язаних з Віктором Орбаном, зокрема фірми, яка належить зятю прем'єр-міністра країни.
"У звіті наведені приклади з 2015 по 2017 роки, коли посадовців OLAF, які подорожували до Угорщини, фізично переслідували під час поїздок на автомобілях і прослуховували їхні телефони", - повідомляють у виданні.
У розслідуванні зазначається, що угорська розвідка також здійснювала обшуки у готельних номерах делегацій ЄС та зламувала їх ноутбуки, завантажуючи конфіденційну інформацію посадових осіб. Керівник пресслужби офісу Орбана, Берталан Хавасі, на запит виданню Politico щодо розслідування журналістів відповів, що: "Ми не займаємося фейковими новинами".
Видання зауважило, що Угорщину вже давно звинувачують у зламі телефонів журналістів, активістів та представників опозиції. Зазначається, що у 2024 році кібератаку зазнав один із депутатів Європарламенту, який критично налаштований щодо Будапешту.
"У 2021 році один з угорських депутатів визнав, що уряд придбав ізраїльське шпигунське програмне забезпечення", - нагадують у виданні.
У Латвії на початку 2024 року співробітники Служби держбезпеки виявили та заарештували російського шпигуна, який стежив за військовими об'єктами та передавав секретну інформацію ФСБ. Йому інкримінували незаконний збір та передачу секретної та іншої інформації іноземній розвідці. Зазначається, що окрім цього шпигун також надавав й інші види підтримки російським спецслужбам.
Також рік тому польський окружний суд Ґданську засудив 44-річного українця до одного року позбавлення волі за шпигунство на користь Росії. Звинувачений переїхав до Польщі на початку 2023 року і відтоді був завербований російськими спецслужбами. Як встановили слідчі, чоловік збирав для російської розвідки інформацію про об'єкти критичної інфраструктури в Поморському та Куявсько-Поморському воєводствах. Також звітував в росію про діяльність польських служб та органів влади, які відповідають за безпеку.
За минулорічними даними колишнього керівника британської служби MI-6 Джона Сойера, в Німеччині нараховується приблизно дві тисячі російських агентів. До цього числа увійшли й діячі, що працюють на користь країни-агресора через свої спірні рішення. Водночас зазначається, що сама Німеччина не надто активно протистоїть агентурі Росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.