При цьому мобілізація на батьківщині не є причиною для отримання притулку
Сотні українців можуть не отримати притулок в Норвегії. Наразі країна почала індивідуальний розгляд заявок від наших співгромадян. Оцінюватися буде кожна індивідуальна ситуація та регіон, з якого прибув біженець.
При цьому призов до армії не є причиною, аби Осло надавав притулок. Про це пише видання NRK.
Як повідомляють журналісти, норвезька влада вже вжила низку заходів, щоб зробити наплив українських біженців більш керованим. Наразі Директорат з питань імміграції почав індивідуально розглядати справи українців, які не проживали в Україні на момент початку повномасштабної війни. Такі люди не відповідають вимогам колективного захисту.
"Новим є те, що ми починаємо з індивідуального ведення справ. Це робиться шляхом оцінки ситуації людини. Серед іншого ми розглядаємо звідки ви родом", – заявила керівниця відомства Емілія Енгер Мель.
Зараз відносно безпечними для життя, за оцінкою Осло, вважаються три області: Львівська, Волинська та Закарпатська. Багато з тих, чиї заяви про надання притулку зараз розглядаються, є дорослими чоловіками, зазначають журналісти. Йдеться про 800-1000 людей, яких можуть змусити покинути країну.
"Серед українців, справи яких сьогодні розглядають 370 (47%) – це чоловіки віком від 18 до 60 років", – сказано в публікації.
У міністерстві юстиції зауважують, що ризик бути відправленим на війну проти Росії не є підставою для проживання у Норвегії. Втім, кожний випадок, нагадаємо, оцінюватиметься окремо.
"Призов до строкової служби та служба у зв’язку з війною не є умовами, які є підставою для отримання притулку в Норвегії. Однак це має оцінюватися конкретно в кожному випадку", – пояснили у відомстві.
Як пишуть журналісти, минулого тижня 311 українців звернулися за захистом у Норвегії. Це дещо менше, ніж за аналогічний тиждень минулого року. Тоді звернулося 353 особи. Зараз Норвегія надає колективний захист понад 77 тисячам українців. Уряд вживає заходів, щоб знизити привабливість країни та скоротити потік нових біженців.
Зазначимо, що Норвегія є не найпопулярнішим місцем серед українських біженців. По-перше, країна розташована дуже далеко від України. По-друге, там важка мова та досить суворий клімат. Однак насправді ця держава є досить комфортною для українців, хіба що просто нерозкрученою. Наприклад, наразі відомо, що все більше українців знаходять у Норвегії роботу.
Багато з приїжджих у 2022-2023 роках вже завершують або завершили однорічну освітню програму, що включає в себе вивчення норвезької мови й історії країни. З цим пов'язане збільшення кількості працевлаштованих українців. Також норвезька влада закликає підприємців активніше брати на роботу саме громадян України, адже такі працівники мають зазвичай гарну кваліфікацію.
Раніше ми писали, що уряд Норвегії потроху починає скорочувати соціальні видатки на українців. Таким чином наших людей закликають активніше шукати роботу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.