Норвегія виділила додаткові 600 млн доларів для України: більшість коштів піде на ППО

Читать на русском

Окрім військової підтримки України передбачена і частина на цивільну допомогу

Читать на русском
Норвегія
Допомога на 2024 рік

Окрім військової підтримки України передбачена і частина на цивільну допомогу

Уряд Норвегії підтримав виділення додаткової допомоги для України. Йдеться про 7 млрд норвезьких крон (понад 600 млн доларів), більшу частину яких спрямують на закупівлю систем ППО. Таким чином загальна сума норвезької допомоги у 2024 році Україні досягне 22 млрд крон (майже 2 млрд доларів).

Про допомогу повідомило видання VG. Зазначається, що з вказаної суми 6 млрд крон (близько 540 млн доларів) піде на ППО для України, а решта – на цивільну підтримку. Таким чином уряд Норвегії хоче якнайшвидше допомогти Україні закрити небо від російських ракетних ударів.

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стер назвав ситуацію в Україні "серйозною та невизначеною" і заявив, що може збільшити програму Нансена, яка передбачає виділення 75 млрд норвезьких крон (майже 7 млрд доларів) протягом п'яти років.

Реакція Зеленського на додаткову допомогу

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву прем'єра Норвегії про додаткову допомогу. Він заявив, що цінить підтримку з боку країн-партнерів й вдячний, що кошти спрямують саме на ППО.

"Я ціную, що більша частина цих коштів буде використана для зміцнення протиповітряної оборони України, що є нашим головним пріоритетом у захисті життів. Ми цінуємо незмінну підтримку Норвегії, розуміння наших нагальних потреб та готовність підтримати нас у найкритичніший час", - написав Зеленський у мережі X (раніше Twitter).

ППО для України

Наразі питання ППО для України є найбільш актуальним. До країн-партнерів з проханням посилити протиповітряну оборону звернувся Зеленський, Кулеба та інші посадовці. Німеччина майже одразу передала додаткову систему Patriot та заявила про поставку ще однієї. 

Наразі Україна розраховує отримати щонайменше сім батарей Patriot. Як заявив Кулеба, це не багато, бо у світі є 100 вільних систем. Тож отримати таку кількість цілком реально. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.