Військові країн НАТО вже перебувають в Україні: El País розповіла, які функції вони виконують

У різні часи на території країни перебували чи перебувають бійці з Франції, Британії, США та інших країн

НАТО, Україна
Про участь іноземних військ у бойових діях проти рф не йдеться

В Україні вже є військові з країн НАТО. Вони задіяні зокрема у моніторингу використання наданої Заходом військової допомоги. Крім цього вони допомагають в експлуатації ракет Storm Shadow/Scalp.

Так, на території України у різний час перебували чи перебувають американські, французькі, британські, нідерландські та литовські військові. Тож з цієї точки зору заяви президента Франції Емманюеля Макрона про можливість розміщення контингенту в Україні не є чимось новим. Про це йдеться у матеріалі іспанської газети El País від 18 березня.

Журналісти у якості прикладу наводять заяву глави МЗС Польщі Радослава Сікорського, яку він зробив під час конференції у Варшаві 8 березня. Тоді він запевнив, що "в Україні вже є солдати НАТО". Посадовець висловив подяку посольствам, "які пішли на цей ризик" і водночас заявив, що "на відміну від інших політиків, не скаже які це країни".

Ця репліка є закидом на адресу канцлера Німеччини Олафа Шольца. Той наприкінці лютого повідомив, що в Україні перебувають британські та французькі військові. Очільник німецького уряду зазначив, що ФРН не надасть Києву ракети великої дальності Taurus, тому що це вимагатиме надіслати військових техніків для програмування цієї зброї, як це сталося з британсько-французькими ракетами Storm Shadow/Scalp.

"Присутність солдатів з країн НАТО в Україні не є чимось новим. У жовтні 2022 року речник Пентагону генерал Пет Райдер підтвердив, що у Сполучених Штатів є військові представники, призначені контролювати постачання зброї. У конфіденційних документах Пентагону, які просочилися у квітні 2023 року, Міністерство оборони США вказало, що п’ять країн Атлантичного альянсу - США, Франція, Велика Британія, Литва та Нідерланди – мали майже сотню спецназівців у своїх посольствах у країні", - йдеться у публікації.

У свою чергу президент Чехії Петр Павел в інтервʼю 10 березня нагадав, що солдати НАТО вже більше 10 років присутнів в Україні, але не у складі ЗСУ, а як інструктори для українських бійців. Зокрема це стосується військової бази Яворів, яку до повномасштабного вторгнення використовували для тренування наших захисників.

Видання з посиланням на багато військових джерел в Україні та країнах ЄС пише, що жодна армія країн НАТО не брала участі в наземних бойових операціях. Однак вони погодились, що на території України Захід має певних "інформаторів на місцях", які надають інформацію про ситуацію на фронті, слідкують за ефективністю поставленої зброї, а також проблемами в її використанні. Крім цього ці інформатори здійснюють моніторинг можливих випадків корупції щодо наданої допомоги.

"Деякі з цих неофіційних інформаторів – іноземні військові у відставці, які воюють добровольцями в лавах Збройних сил України. Принаймні два джерела, одне американське та одне українське, стверджують, що Вашингтон особливо активно контролює свою допомогу через місії, узгоджені між його посольством та українською владою, а також за межами інституційних каналів", - пише ЗМІ.

Макрон не виключив відправку військ Заходу до України

У нещодавньому коментарі французькому журналісту з видання Le Parisien президент Франції сказав, що треба бути готовими до різних сценаріїв розвитку ситуації - адже й росія теж щось планує і постійно змінює свої дії. Він не виключив навіть варіанту наземних операцій західних військ.

Якщо ж Захід відкрито надішле свій контингент до України, очікується, що він виконуватиме допоміжні функції, такі як навчання українських військових, передача знань і досвіду без залучення до бойових дій.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Ми всі знаємо, що митниця та податкова - головні органи, від яких залежить поповнення державного бюджету. Останнім часом бізнес скаржиться на те, що податкові накладні дуже часто блокуються. І дуже часто в цьому контексті згадується прізвище Гетманцева - голови податкового комітету. Як ви гадаєте, який вплив має Данило Гетманцев на податкову службу, і чи не здається вам, що його вплив перевищує вплив Мінфіну? З цим питанням ми звернулися до Сергія Марченка, який очолює Міністерство фінансів України. Очікуйте на відповіді у нашому відео!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube