Зеленський розповів, чи штовхають союзники на переговори з РФ та що зі вступом України в ЄС і НАТО

Президент України розповів, чи підштовхують його західні партнери до переговорів з Путіним і поділився, які сподівання покладає на Глобальний саміт миру у Швейцарії

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський зустрівся з журналістами і розповів про найактуальніші проблеми

Президент України Володимир Зеленський провів розмову з журналістами, під час якої відповів на низку питань, які зараз найбільше хвилюють українців. Він заявив, що західні партнери не штовхають Україну сідати за стіл переговорів з Росією, проте певні нюанси тут є. Також глава держави прокоментував потенційний вступ України до Євросоюзу і блок НАТО.  

Під час розмови з журналістами у Києві президента запитали, чи справді західні партнери хочуть, щоб Україна сіла за стіл переговорів з Росією. Він відповів, що це не зовсім так, але загальна атмосфера за кордоном свідчить, що такі настрої є. 

"Партнери не штовхають нас. Хоча мені здається, що в атмосфері світу це є. І тут нам потрібно бути просто дуже стійкими і сильними. І обраний сьогодні правильний майданчик, де у нас є ініціатива - Саміт миру", - сказав Зеленський.

Президент нагадав, що Глобальний саміт миру у Швейцарії відбудеться 15-16 червня. Щодо його цілей, то влада України хоче отримати комюніке. Йдеться не лише про воєнні дії, а й безпеку цивільного населення і стійкість економіки у воєнний час. Крім того, у Швейцарії говоритимуть про ядерні погрози РФ. 

"Хочемо отримати енергетичну безпеку, включаючи ядерну. Бо, я вважаю, що тут всі зацікавлені, і це може нам дати можливість спрогнозувати іншу зиму. Хочемо отримати вільне судноплавство. Будь-які вантажі українським морем без ризику. Це і безпека людей в Одесі й загалом на Півдні. Тому що вони б'ють по портах - це і інфраструктура, і море, і економіка. Енергетика - це ядерна безпека - те, що всі підтримують. Мені здається, там, де ядерна безпека, можемо говорити і про в цілому безпеку енергетичної системи.", - пояснив він. 

За словами Зеленського, на цьому саміті Україна має намір зробити серйозний крок щодо поштовху до обміну полоненими та поверненню українських дітей, який украла Росія. Також президент окреслив яким бачить механізм виведення російських військ з України. За його словами, важливо залучити до цього питання велику кількість країн.

"Якщо ми будемо мати серйозну кількість країн і буде відповідне комюніке, я вважаю, це буде наша дипломатична перевага. Після цього можна організовувати вже майданчики в тих чи інших країнах, де технічно буде пропрацьований кожен із цих пунктів. І тоді вже цей план давати представникам Росії. Як це було з зерновою ініціативою: погодили план з ООН і з Туреччиною, а вони потім окремо погодили цей план з РФ, першого коридору", - заявив президент.

Говорячи про вступ до Європейського союзу і НАТО, глава держави висловив думку, що українська сторона зі свого боку зробила все можливе на сьогодні інструментально і операційно. Залишилось вирішити суто політичні нюанси. 

"Ми зробили все для того, щоб у червні в ЄС відкрили Україні перемовини. Я думаю, що там все вийде. Навіть складні партнери сьогодні стали трішки простішими. Ми активно з ними працювали", - сказав Зеленський.

Нова фаза війни 

Раніше видання Europe1 повідомляло, що колективний Захід нібито може вдатися до дипломатичного тиску, аби змусити українську владу піти на переговори з РФ і завершити війну. Після того, як ситуація на Харківщині загострилась, а під загрозою опинились Суми, такі прогнози з'являються дедалі частіше. У такому випадку Україні доведеться переговорювати про завершення війни, ризикуючи найгіршим сценарієм, наприклад, тим, що росіяни розпочнуть відкриття іншого фронту.

На цій же зустрічі з журналістами президент заявив, що бійцям ЗСУ вдалося стабілізувати цю ділянку фронту. Утім, у найглибшій точці росіяни просунулися в Україні до десяти кілометрів. Станом на 17 травня відомо, що фронт розтягнувся ще на 70 кілометрів - цю інформацію надав головком ЗСУ Олександр Сирський. 

Нагадаємо, раніше Зеленський розповів польському прем'єр-міністру Дональду  Туску про ціль РФ на заході України й домовився почати невідкладно готувати безпекову угоду з Польщею

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube