Скільки людей почали вивчати українську цього року: дані Duolingo

Українську мову почали вчити громадяни держав, які приймають українських біженців

Скільки людей почали вивчати українську цього року: дані Duolingo
Українська мова - в тренді

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну люди зі всього світу стали цікавитися українською мовою. За цей рік понад 1,3 мільйона людей почали вивчати нашу мову на знак солідарності. Зацікавленість у вивченні української мови зросла в перші тижні після початку війни, досягнула піку в кінці березня та залишається стабільною.

Про це повідомляє безкоштовна онлайн-платформа для вивчення мов Duolingo у звіті за 2022 рік. Звіт створили на основі даних понад 500 млн учнів. Так, українська мова найшвидше набирала популярності в країнах, "далеких від конфлікту" (Аргентина, Японія та В’єтнам) та серед сусідів України.

Також українську мову почали вчити громадяни держав, які приймають найбільшу кількість українських біженців. Так, зацікавленість українською зросла на 1651% порівняно з минулим роком у Німеччині, на 1615% у Польщі та на 1515% у Чехії. В Німеччині наша мова опинилася на 15 місці серед найпопулярніших мов для вивчення. Зростання кількості тих, хто вивчає українську мову, також зафіксували у Великій Британії та США.

Українці також вивчали іноземні мови під час війни. Приїзд українських біженців вплинув на мовну статистику у Німеччині: німецька мова стала другою за популярністю мовою для вивчення у 2022 році. На це могло вплинути те, що Німеччина прийняла понад три чверті млн українців лише в першій половині 2022 року. При цьому, найпопулярнішою мовою для вивчення залишається англійська.

Що відомо про Duolingo

Duolingo — це навчальний додаток, який найчастіше завантажують у світі. Платформа пропонує понад 100 курсів з вивчення понад 40 мов. Усі вони безкоштовні. Сервіс розроблений так, що під час уроків користувачі допомагають перекладати вебсайти, статті та інші документи.

Нагадаємо, ми писали, хто з представників влади порушує мовний закон в Україні. Крім того, як українські онлайн-медіа дотримуються мовного закону.

Також Інформатор писав, що в Україні фіксують рекордну кількість скарг про порушення мовного закону в інтернеті. Як правильно оформити таку скаргу ми писали тут. Де в Україні найчастіше порушують мовний закон та чому ми писали тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube