Скільки українців за рік отримали громадянство Німеччини: названо число

Німецькі паспорти отримали ті українці, які мешкали у ФРН ще до початку повномасштабного вторгнення

Українці в Німеччині
Минулого року громадянами Німеччини стали менш як шість тисяч українців

В 2023 році близько 5900 українців отримали паспорта ФРН. Це число становить лише 3% від усіх натуралізацій за даний період. До того ж, громадянство отримали ті українці, які проживали в Німеччині ще до початку повномасштабного вторгнення РФ.

Про це повідомляє видання Bild. Журналісти посилаються на дані Федерального статистичного відомства (Destatis).

Кількість українців, які отримали німецький паспорт, зросла на 300 осіб. А от загалом минулий рік став для Німеччини рекордним: новими громадянами стали понад 200 тисяч осіб - вперше з 2000 року. 

Зазначимо, що згідно з чинним німецьким законодавством, громадянство можливо отримати лише після восьми років проживання в країні. Однак з червня 2024 року вступає в силу новий спрощений закон. І мігранти зможуть отримувати паспорти вже через п'ять років, а в деяких випадках - навіть через три роки. 

"Відповідно, німецьке громадянство отримали ті українці, які проживали у Німеччині ще до початку повномасштабного вторгнення. Згідно з оновленими даними Destatis, на початок 2024 року в Німеччині перебувало 977 тисяч українців, які залишили країну через війну", - зазначає Bild. 

За новим законом перші українці, які виїхали, можуть отримати німецьке громадянство вже у 2025 році. П'ятьма ж найпоширенішими країнами походження натуралізованих громадян Німеччини у 2023 році були Сирія, Туреччина, Ірак, Румунія й Афганістан.

Українці в Німеччині 

ФРН є одним з найбільш популярних місць для біженців з України. Це країна "класичної" Західної Європи, з розвиненою інфраструктурою, високим рівнем життя та великими соціальними гарантіями. Наразі в Німеччині перебуває близько мільйона наших співвітчизників, які втекли від війни, а зареєстровано понад 1,5 мільйона

Втім, є у ФРН і немало проблем, з якими стикаються наші люди. Наразі в країні закликають позбавити українських ухилянтів права на отримання соціальної допомоги. Також бувають випадки, коли біженців з України виганяють з їхніх домівок через те, що потрібно розміщувати інших переселенців з третіх країн. Також Берлін не надто радий тим, хто постійно сидить на соціальній допомозі, та радить українцям якомога швидше знаходити роботу

Раніше "Інформатор" писав, що уряд ФРН хоче встановити фіксований режим прийому біженців, аби уповільнити їхній потік. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube