Російські війська продовжували поступово закріплюватися в районі Бахмута та проводити наступальні операції в районі Авдіївки-Донецька
Більш як половина росіян виступають за мирні переговори з Україною, а ще чверть хочуть продовження війни. Такі налаштування людей наводить російське опозиційне ЗМІ Meduza. Можливо, "втому від війки російська громадськість" стала гостріше почувати після оголошення часткової мобілізації, або ж після кількістю загиблих на полі бою росіян. Війна триває, а тактику "зберегти живу сили" командування так і не застосувало.
Так вважають аналітики з американського Інституту вивчення війни.
"Зусилля російських військових навколо Бахмута свідчать про те, що висновків з попередніх кампаній ніхто не робив. Бо як і раніше, сконцентрувавшись на цілях обмеженого оперативного або стратегічного значення, загони рф залишаються без людей" — зазначили експерти.
З кінця травня російські загарбники безперервно витрачали свої бойові сили на невеликі населені пункти навколо Бахмута. Як наслідок, за шість місяців боїв, успіху на цих ділянках вони досягали лише кілька разів. Натомість спроби Росії наступати на Бахмут призвели до тривалого виснаження російської живої сили та техніки, притискаючи окупантів до відносно незначних населених пунктів протягом тижнів і місяців.
"Ця схема операцій дуже нагадує попередні спроби Росії взяти Сєвєродонецьк і Лисичанськ на початку війни" — вважають в Інституті.
Ще на початку літа, як зазначають аналітики, українські сили фактично дозволили російським військам зосередити зусилля на Сєвєродонецьку та Лисичанську, двох містах поблизу кордону Луганської області, які мають обмежене оперативне та стратегічне значення. На це були свої причини — вигода від тривалого погіршення російської живої сили та техніки протягом місяців жорстоких боїв. Зрештою російські війська захопили Лисичанськ і Сєвєродонецьк і вийшли до кордону Луганської області, але цей тактичний успіх приніс незначну оперативну користь, оскільки російський наступ на сході вже в точці кульмінації.
"Зусилля Росії в цій сфері залишаються в основному в глухому куті на лінії, яку вони досягли на початку липня", — наголощують аналітики.
Навіть якщо російські війська продовжуватимуть просуватися до Бахмута та всередині нього, і навіть якщо вони змусять українців контрольовано вийти з міста, як це було у Лисичанську, сам Бахмут не принесе їм оперативних переваг. Витрати, пов’язані з шістьма місяцями жорстоких, виснажливих боїв навколо Бахмуту важать більше, аніж будь-яка оперативну перевагу, яку росіяни можуть отримати, захопивши Бахмут. З іншого боку, російські наступальні операції навколо Бахмута поглинають значну частину наявної бойової потужності Росії, потенційно сприяючи продовженню українських контрнаступів в інших місцях.
До Сєвєродонецька потихеньку наближаються ЗСУ. Про це повідомив голова Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк. Там немає навіть імітації відновлення міста. Ймовірно, жителі Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного зустрічатимуть зиму в підвалах.
Водночас, під Бахмутом окупанти вигадують нові тактики, щоб взяти ЗСУ в котел, однак в ISW вже оцінили "успіхи" росіян. Аналітики вважають, що тактика бойових дій в районі Бахмута аналогічна до тактики ведення війни за часів Другої світової.
Нагадаємо, Збройні Сили України також продовжують завдавати ударів по місцях зосередження російських військ та техніки на Півдні України, тож рф вже готуються до нової хвилі мобілізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.